مسعود دلخواه نمایش «آخر بازی» با طراحی و کارگردانی محمدمهدی شاهی را در سالن کوچک تالار مولوی  افتتاح می‌کند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

مسعود ​دلخواه «آخر بازی» را افتتاح می‌کند

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش گروه فرهنگی آنا به نقل از روابط عمومی و امور رسانه‌ای نمایش «آخر بازی»، این اثر نوشته ساموئل بکت است که با ترجمه بهروز حاجی‌محمدی و با طراحی و کارگردانی محمدمهدی شاهی با شعار «باهم کنار می‌آییم»، روز یک‌شنبه 14 آذرماه ساعت 19:30 در سالن کوچک تالار مولوی توسط دکتر مسعود دلخواه افتتاح می‌شود و اجراهای خود را آغاز می‌کند و تا سوم دی‌ماه در این سالن به اجراهای خود ادامه می‌دهد.

مجید اصغری، راحیل روحانی‌زاده، مصطفی مقیمی و حمیدرضا نقره‌دوست در «آخر بازی» به ایفای نقش می‌پردازند. «آخر بازی» پس از 30 سال روی صحنه می‌رود و برای این اثر تنها 18 اجرا در نظر گرفته شده است.

محمد مهدی شاهی؛ طراح و کارگردان «آخر بازی» یادداشتی را درباره این اثر نوشته است:

«بنیان دنیای ما بر پایه تضادها و تقابل‌ها نهاده شده است. تقابل میان مرگ و زندگی، خیر و شر، سپیدی و سیاهی و جهانی که هرروز و بیش‌ازپیش در معرض خطرها و تهدیدهای این تضادها و تقابل‌ها قرار می‌گیرد.

بی‌تردید در این آشفته‌بازار دنیا، همه به دنبال مسکنی می‌گردند برای تسکین یافتن یا در پی راهی هستند برای رهایی جستن از این بازی بی‌پایان و چه نیک می‌اندیشد بکت که «آخر این بازی در اولش است» و هرلحظه به شکل بازی دیگری تکرار می‌شود. ازاین‌رو معتقدم که نمایشنامه «آخر بازی» نوشته ساموئل بکت هیچ‌وقت کهنه و منسوخ نخواهد شد. نمایشنامه‌ای نامیرا و بی‌پایانی که نمایانگر معضلات فکری، روحی و ریشه‌ای بشر امروز است. بشری که سر آخر همه دردها، رنج‌ها، مصیبت‌ها و تلخ‌کامی‌های روزگار خود تنها با زمزمه کردن جمله‌ای به‌ظاهر سازش‌کارانه اما به‌شدت تحمیلی و منفعلانه، سعی در تعادل دنیای مشوش درون و آشفته برون را دارد اما ناموفق است. «باهم کنار می‌آییم.»

نمایشنامه «آخر بازی» برای من اثری مدرن محسوب می‌شود. بر این اساس تلاش کرده‌ام که از طراحی صحنه و به‌ویژه نورپردازی انتزاعی در این کار بهره بگیرم. کندوکاو در آثار نقاش بزرگ روسی و ازجمله پیشگامان هنر انتزاعی، واسلی کاندیسکی و همچنین مجسمه‌ساز شهیر سوئیسی، آلبرتو جاکومتی باعث شد تا به فرم مطلوب خود نیز دست پیدا کنم. این اثر برخلاف آثار پرمدعای تئاترهای شبه‌آوانگارد یا تئاتر‌های تجاری و سفارشی، تاریخ‌مصرف ندارد و هر گوشه جهان اجرا شود تاثیر خود را روی مخاطب خود خواهد گذاشت.»

دیگر عوامل این نمایش عبارت‌اند از: دستیار کارگردان: محمود هدایتی، منشی صحنه: ملیکا خزاعی، مشاور رسانه‌ای: مینا صفار، تبلیغات مجازی: گروه هنر مدرن و ادیت عکس: سیاوش معمار.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند. بلیت سه روز نخست این اجرا از طریق این سایت و با 50 درصد تخفیف ارائه می‌شود.

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار