دشمن بداند این بدعهدی‌ها در پرونده آن‌ها می‌ماند و جهان اسلام روزی این بدعهدی‌ها را با پاسخ کوبنده و قاطع جبران می‌کند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

جهان اسلام بدعهدی آمریکایی‌ها را با پاسخ کوبنده و قاطع جبران می‌کند

باشگاه خبرنگاران : قم؛

11965399 کد خبر
1395-09-11 تاریخ
 5881382 منبع
imgبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به تصویب طرح تمدید تحریم‌های 10 ساله ایران از سوی مجلس سنای آمریکا اظهار داشت: دنیا بداند تمدید این قانون نقض برجام و بدعهدی آمریکایی‌ها در یک پیمان بین‌المللی است، ما انتظار داریم مذاکره‌کنندگان و کمیته مسئول برجام به این مسئله بپردازد و در برابر دشمنان عهدشکن مرعوب نشوند.
امام‌جمعه قم با بیان اینکه ایستادگی، مقاومت و قاطعیت دشمن را به عقب می راند عنوان کرد: دشمن بداند این بدعهدی‌ها در پرونده آن‌ها می‌ماند و جهان اسلام روزی این بدعهدی‌ها را با پاسخ کوبنده و قاطع جبران می‌کند.
وی با اشاره به اینکه فرارسید هفته بیمه، بیمه را مقوله‌ای عدالت آفرین دانست که باید موردتوجه باشد و تصریح کرد:  از نظر مبانی علمی و فقهی در اداره بیمه‌ها توجه بیشتری لازم است چرا که در نهادهایی که پایه عدالت اجتماعی شاهد فساد، تباهی و اختلاس هستیم.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به روز دانشجو، هفته پژوهش، هفته وحدت حوزه و دانشگاه  ادامه داد: دانشجوی تراز انقلاب اسلامی باید احیاگر مناسبت 16 آذر باشد، دانشجوی تراز انقلاب اسلامی تولیدکننده علم است و علم خود را برای تعالی جامعه به کار می‌گیرد، دانشجوی تراز انقلاب اسلامی شجاع مبارز و در خدمت جامعه است واین دانشجو با الهام از 16 آذر در مقابل بدخواهان انقلاب می‌ایستد.
امام‌جمعه قم با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه از مقوله‌های مهمی است که باید مورد اهتمام حوزه و دانشگاه باشد تصریح کرد: هر جا که این دو نهاد همراه هم بوده‌اند افتخارآفرینی کردند، نزدیکی این دو نهاد برکات خیری برای جامعه دارد و هر جا این دو از هم فاصله گرفته‌اند در جامعه شاهد خسارات آن بوده‌ایم.
آیت‌الله اعرافی با تأکید بر هم افزایی حوزه و دانشگاه گفت: حوزه و دانشگاه از مهم‌ترین ارکان تعالی ملت و انقلاب است که توجه و ارتقای تولید علمی کشور را مورد توجه دارد، در شرایط کنونی اگرچه پیشرفت زیادی داشتیم اما هنوز با مرزهای دانش فاصله داریم.
به گفته وی، با علمی که با مبانی اسلام باز سازی شود فاصله جدی داریم از همین رو حوزه و دانشگاه باید این فاصله‌ها را کوتاه کنند و بر شتاب پیشرفت علمی بیفزاییم.
امام‌جمعه قم به هفته وحدت اشاره کرد و ادامه داد: جهان اسلام با توطئه مستکبران و غفلت علما و نخبگان جهان اسلام دچار آشوب شده است این در حالی است که اسلام  و مسلمانان قدرت و توانایی زیادی دارد، در شرایطی جهان اسلام می‌توانست دروازه‌های بزرگ ترقی را به روی خود باز کند اما دشمنان این مسئله را هدف گرفتند تا مانعی پیش روی انقلاب اسلامی باشد.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به فتاوای مراجع برای برقراری وحدت بین مسلمانان افزود: انتظار می‌رود علمای اهل سنت در برابر تکفیر و هجمه‌های شیطانی بایستند، نخبگان جهان اسلام باید در برابر اندیشه‌های باطل بایستند و این فضا سایه امنی برای اسرائیل شده است.
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار