حوزه/یک گروه مسلمان با نام نصیحه که هدف شان توسعه درک درست درباره دین اسلام از طریق مراجعه به خیابان ها می باشد، با در دست داشتن نوشیدنی گرم و بسته های خوراکی به کمک بی خانمان ها رفتند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

جوانان مسلمان در شفیلد انگلستان به کمک بی خانمان ها شتافتند

خبرگزاری حوزه

15150682 کد خبر
22 اسفند تاریخ
 443679 منبع

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از thestar، گروهی از جوانان مسلمان در شهر «شفیلد» واقع در انگلستان، در اقدامی خیرخواهانه اقدام به توزیع نوشیدنی های گرم و مواد خوراکی در میان بی خانمان ها کردند. این مسلمانان عضو گروهی با نام «نصیحه» بوده که به صورت محلی فعالیت داشته و هدف شان توسعه درک بهتر درباره دین اسلام از طریق رفتن به خیابان ها و گفتگو با مردم است. آن ها درحالی که فلاسک بزرگ چای و بسته های بیسکویت به همراه داشتند، به خیابان ها رفتند و پیام صلح اسلام را به مردم ابلاغ کردند.

ناهید خالق عضو گروه گفت: کسانی که در انگلستان زندگی می کنند تصور می کنند که همه مردم پولدار هستند اما اگر به خیابان ها بیایند می بینند که عده زیادی در فقر به سر می برند. دیدن این حقیقت تلخ دل آدم را به درد آورده و الهام بخش کمک به مردم می شود.

وی افزود: ما وسایل گرم کننده در منازل مان داریم و قادر به پرداخت قبض هایمان هستیم. اما اینجا مردمی زندگی می کنند که در این دمای یخبندان، گرسنه بوده و به کمک نیاز دارند. کاری که ما می کنیم قدم کوچکی است که می تواند تاثیر زیادی در پی داشته باشد.

مسعود نظیر یکی دیگر از اعضای گروه می گوید: وقتی در منازل گرم و نرم مان زندگی می کنیم به فکر بی خانمان ها و گرسنه ها نیستیم. اما ما می خواهیم که به مردم محله مان کمک کنیم. این مسئولیت ما به عنوان مسلمانان خوب است که به اجتماع مان کمک کنیم.

نظیر در ادامه افزود: مهم نیست که آن ها مسلمان یا غیرمسلمان باشند. آن ها به کمک نیاز دارند و این وظیفه اسلامی ماست.

  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار