سلامت نیوز: محققان دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس( UCLA) دریافتند که نشستن های طولانی مدت مثل صرف کردن تمام روز پشت میز کار منجر به تغییراتی در بخشی از مغز که مربوط به حافظه است، می شود.به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا،‌ بر اساس تحقیقات قبلی عادت های غلط مثل نشستن های طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و مرگ زودرس را در افراد میانسال و سالخورده افزایش می دهد. مطالعه جدید محققان، که ۱۲ آوری...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

نشستن بیش از حد موجب تخریب مغز می شود

سلامت نیوز

15265279 کد خبر
28 فروردين تاریخ
 241792 منبع
 سلامت نیوز خبرگزاری

سلامت نیوز: محققان دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس( UCLA) دریافتند که نشستن های طولانی مدت مثل صرف کردن تمام روز پشت میز کار منجر به تغییراتی در بخشی از مغز که مربوط به حافظه است، می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا،‌ بر اساس تحقیقات قبلی عادت های غلط مثل نشستن های طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و مرگ زودرس را در افراد میانسال و سالخورده افزایش می دهد. مطالعه جدید محققان، که ۱۲ آوریل در مجله PLOS One منتشر شد، اثرات بی تحرکی را بر غیر فعال کردن قسمتی از مغز نشان می دهد.

در این مطالعه جدید محققان معتقدند که چنین عادات غلطی سبب کاهش کارکرد یک منطقه از مغز که در شکل گیری خاطرات جدید دخیل است، می شوند. محققان افزودند که ریزش مغزی می تواند باعث کاهش شناختی و زوال عقل در افراد میان سن و سالمند باشد.

این تحقیق روی افراد ۴۵ تا ۷۵ سال سن انجام شد که محققان میزان فعالیت بدنی و میانگین ساعت هایی که آنها طی هفته گذشته داشتند را بررسی کردند.

سپس محققان مغز شرکت کننده ها را اسکن کردند. طبق این مطالعه، با استفاده از یک اسکن MRI با وضوح بالا، دانشمندان جزئیات دقیق هر یک از شرکت کنندگان را شناسایی و روابط میان ضخامت قسمتی از مغزرا با سطح فعالیت های بدنی شرکت کنندگان و عادتهای غلط مثل نشستن های طولانی مدت را مشخص کردند.

نتایج نشان داد که نشستن برای مدت زمانهای طولانی، بدون در نظر گرفتن سطح فعالیت فیزیکی، باغث نازک شدن قسمتی در مغز می شود.

محققان در این بیانیه اظهار داشتند که کاهش رفتار نامتناسب و ترک عادتهای غلط ممکن است راهی برای بهبود سلامت مغز در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر باشد.

  1. تودی فا   
  2. علم و فناوری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار