سلامت نیوز: محققان انگلیسی موفق به شناسایی حدود 80 ژن شدند که با ابتلا به افسردگی ارتباط دارند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا از پایگاه اینترنتی یورک الرت، این یافته ها می تواند علت بالا بودن احتمال ابتلای برخی افراد به افسردگی را توضیح دهد. این مطالعه همچنین به محققان کمک می کند داروهای جدیدی را برای مبارزه با این وضعیت ابداع کنند.افراد زیادی در سراسر جهان به افسردگی مبتلا هستند و این بیماری در...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

کشف حدود 80 ژن مرتبط با ابتلا به افسردگی

سلامت نیوز

15265510 کد خبر
28 فروردين تاریخ
 241800 منبع
 سلامت نیوز خبرگزاری

سلامت نیوز: محققان انگلیسی موفق به شناسایی حدود 80 ژن شدند که با ابتلا به افسردگی ارتباط دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا از پایگاه اینترنتی یورک الرت، این یافته ها می تواند علت بالا بودن احتمال ابتلای برخی افراد به افسردگی را توضیح دهد. این مطالعه همچنین به محققان کمک می کند داروهای جدیدی را برای مبارزه با این وضعیت ابداع کنند.
افراد زیادی در سراسر جهان به افسردگی مبتلا هستند و این بیماری در سراسر جهان یک عامل اصلی ناتوانی محسوب می شود.
بروز حوادثی در زندگی مانند ضربه روحی یا استرس می تواند در افسردگی دخیل باشد اما مشخص نیست که چرا احتمال ابتلا به این بیماری در برخی از افراد بیشتر از سایرین است.
در این مطالعه جدید، محققان دانشگاه ادینبورگ در انگلیس داده های بانک زیستی انگلیس - یک منبع تحقیقاتی حاوی اطلاعات سلامتی و ژنتیکی 500 هزار نفر-- را تجزیه و تحلیل کردند.
آنها برای شناسایی مناطقی از دی.ان.ای که می تواند با افسردگی ارتباط داشته باشد، کد ژنتیکی 300 هزار نفر را اسکن کردند .
محققان در این مطالعه موفق به شناسایی حدود 80 ژن شدند که با ابتلا به بیماری افسردگی ارتباط دارند؛ مشخص شده است که برخی از این ژن های شناسایی شده در عملکرد سیناپس ها -- اتصالات کوچکی که به سلول های مغزی اجازه می دهند تا از طریق سیگنال های الکتریکی و شیمیایی با هم ارتباط برقرار کنند-- دخالت دارند.
محققان با اشاره به این که ژن های شناسایی شده در این مطالعه احتمال ابتلا به افسردگی را به طور بالقوه افزایش می دهند، گفتند: یافته های این مطالعه تایید می کند که افسردگی تا حدودی یک اختلال ژنتیکی است.
آنها خاطرنشان کردند که یافته های این مطالعه همچنین سرنخ های جدیدی در زمینه دلایل ابتلا به افسردگی ارائه می دهند و امید است که به ابداع درمان هایی منجر شوند که به افراد مبتلا به این وضعیت کمک می کنند.
این مطالعه در مجله Nature Communications منتشر شده است.

  1. تودی فا   
  2. علم و فناوری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار