خرید کالای ایرانی علاوه بر این که باعث ایجاد اشتغال در جامعه می شود سبب تقویت بنیه اقتصادی کشور نیز شده و از خروج بی رویه ارز از کشور جلوگیری می کند و به نوعی حمایت از کالای ایرانی سنگ بنای اقتصاد مقاومتی است .
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

حمایت از کالای ایرانی سنگ بنای اقتصاد مقاومتی است

بسیج نیوز : یادداشت

15265613 کد خبر
28 فروردين تاریخ
 9007623 منبع
 بسیج نیوز خبرگزاری

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان،   رهبر انقلاب در اولین روز از سال ۱۳۹۷ در حرم ملکوتی امام رضا (ع) امسال را با نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند و این در حالی است که ایشان سال های متمادی بر اقتصاد مقاومتی ، تولید داخلی و ایجاد اشتغال تاکید فراوان داشته اند و با نامگذاری سال های گذشته به این نام ها  بارها مردم و مسئولین را جهت عملیاتی شدن این مفاهیم توصیه  کرده اند.

 بنابراین مردم و مسئولین به عنوان ارکان این نظام باید دست به دست هم دهند و با ممنوع کردن واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند به چرخه تولید داخلی که اولویت و محور اصلی هر جامعه ای است کمک کنند.

 

 

نقش مردم در حمایت از کالای ایرانی نقشی کلیدی و محوری است لذا باید مردم خرید کالاهای ایرانی را در اولویت خود قرار دهند تا رونق به بخش تولید برگردد و از سوی دیگر هم تولید کنندگان داخلی باید با تلاش فراوان به تولید کالاهای با کیفیت بپردازند و در برابر کالاهای وارداتی و قاچاق ایستادگی نمایند زیرا واردات کالاهای مشابه به کشور باعث شده تا  تولید کننده ایرانی انگیزه کاری خود  را از دست بدهد و با کاهش تولید به تعدیل نیرو اقدام کند.

 

 

از سوی دیگر نیز با وجود مشکلات اقتصادی در کشور ما نیازمند اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه و حمایت از تولیدات و کالاهای ایرانی هستیم و این کار با واردات کالاهای مشابه  و غیر ضروری به کشور امکان پذیر نیست و مسئولین باید در جهت حمایت از تولیدات داخلی به مبارزه با سوء استفاده کنندگان بپردازند و از واردات و قاچاق کالاهای غیر ضروری که دارای مشابه داخلی هستند بپردازند.

 

 

مسئولین همچنین باید با اجرای دقیق قانون رفع موانع تولید، دادن تسهیلات با سود کم، فراهم آوردن بازار فروش کالا و خریدن محصولات داخلی تولید کنندگان را به تولید بیشتر و با کیفیت تر ترغیب و تشویق کنند.

 

 

خرید کالای ایرانی علاوه بر این که باعث ایجاد اشتغال در جامعه می شود سبب تقویت بنیه اقتصادی کشور نیز شده و از خروج بی رویه ارز از کشور جلوگیری می کند و باعث می شود که کشور در مواقع بحرانی دیگر دچار مشکلات اقتصادی نشود و به نوعی حمایت از کالای ایرانی سنگ بنای اقتصاد مقاومتی است.

 

تهیه و تنظیم:شیخ الاسلامی

  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار