به گزارش ایسنا، ستاد علوم شناختی و مراکز علمی معتبر برزیل برای تقویت زمینه‌های همکاری‌ها با اتخاذ سیاست‌های حمایتی، اجرای پروژه‌های مشترک توسط محققان و متخصصان را در اولویت پیوندهای همکاری متقابل قرار داده تا زمینه‌های تبادل تجارب، انتقال یافته‌های علمی، همکاری‌های مشترک و نیز مبادله استاد و دانشجو فراهم شود. ایران و برزیل برای توسعه و گسترش و تعمیق همکاری‌های علمی و جلب محققان و متخصصان در بخش‌های مختلف...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

ایران و برزیل درمسیرتقویت و تداوم همکاری‌های علمی در حوزه‌های علوم‌شناختی

خبرگزاری دانشجویان ایران

به گزارش ایسنا، ستاد علوم شناختی و مراکز علمی معتبر برزیل برای تقویت زمینه‌های همکاری‌ها با اتخاذ سیاست‌های حمایتی، اجرای پروژه‌های مشترک توسط محققان و متخصصان را در اولویت پیوندهای همکاری متقابل قرار داده تا زمینه‌های تبادل تجارب، انتقال یافته‌های علمی، همکاری‌های مشترک و نیز مبادله استاد و دانشجو فراهم شود.

ایران و برزیل برای توسعه و گسترش و تعمیق همکاری‌های علمی و جلب محققان و متخصصان در بخش‌های مختلف بویژه در حوزه توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، میز همکاری مشترک میان دو کشور را ایجاد کردند تا دامنه فعالیت‌ها و تشریک مساعی برای همکاری‌های متقابل تقویت شود.

برگزاری 6 دوره فراخوان جهت پذیرش طرح‌های پژوهشی در زمینه‌های علوم شناختی حاصل ارتباط و تماس‌های کارشناسان ارشد ستاد علوم شناختی و دو مرکز معتبر علمی برزیل برای ایجاد یک فضای مستحکم همکاری متقابل میان دو کشور در دو سال اخیر است.

شناسایی پتانسیل‌ها برای همکاری‌های بین‌المللی در حوزه‌های علوم شناختی بین پژوهشگران برزیلی و محققان ایرانی، توسعه پروژه‌های مشترک تحقیقاتی، ایجاد همکاری مشترک بین تیم‌های علمی ایران و برزیل در زمینه‌های مورد علاقه طرفین در مرزهای دانش و تکنولوژی و توسعه خدمات و ابزارهای شناختی بین دو کشور در فراخوان طرح‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

نقشه‌برداری مغز، خدمات و ابزارهای ارزیابی و توانبخشی، توسعه ابزارهای تهاجمی و غیر تهاجمی ارتباط با مغز، آموزش و مطالعات شناختی مغز و نیز شناخت اجتماعی از زمینه‌های همکاری مشترک در فراخوان طرح‌ها را به خود اختصاص داده است.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و نیز بنیاد تحقیقاتی سائوپائولو و سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی جمهوری فدرال برزیل برای تقویت پیوندهای علمی میان مراکز تخصصی و تحقیقاتی و در راستای اجرای پروژه‌های مشترک به همراه مبادله استاد و دانشجو در زمینه مطالعات مغز و شناخت، دو تفاهم‌نامه امضا و مبادله کردند.

هیات‌های علمی دو کشور در سه سال اخیر در مذاکرات و دیدارهای متقابل، گسترش و ارتقای سطح همکاری‌ها میان مراکز دانشگاهی و علمی در بخش‌های علوم شناختی و بهره‌گیری ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور را در راستای ایجاد پیوندهای پایدار علمی دو جانبه و به سود منافع مشترک دو کشور در جهت تحکیم و تقویت همکاری‌ها و تبادل اطلاعات میان ایران و برزیل قلمداد کردند.

برزیل با برخورداری از امکانات مناسب علمی و اقتصادی از جایگاه مناسبی در میان کشورهای در حال توسعه برخوردار است و محققان و گروه‌های تحقیقاتی داخل و خارجی را که مایل به انتقال دانش به مراکز علمی این کشور باشند، تحت حمایت قرار می‌دهد.

دکتر محمدحسین مقامی، کارشناس ارشد ستاد علوم شناختی و عضو هیات علمی دانشگاه شهید رجایی می‌گوید: برزیل به دلیل سیاست‌های توسعه یافتگی در سال‌های اخیر به تجهیزات مدرن در حوزه علوم شناختی دسترسی یافت و توانمندی‌های آن سبب انتخاب برزیل به عنوان کشوری مناسب برای همکاری‌های علمی شد و از سوی دیگر  رشد فزاینده علم و دانش در ایران و سطح ممتاز دانش و تخصص محققان و اساتید ایرانی نیز برزیل را به جلب همکاری ایران تشویق کرده است.

پیشرفت دانش علوم شناختی در ایران در سال‌های اخیر بسیار چشمگیر بوده و کشورمان در زمینه هوش مصنوعی رتبه شانزدهم جهانی را به خود اختصاص داده و همچنین در حوزه علوم شناختی در سطح دوم کشورهای منطقه جای دارد.

بر اساس اعلام ستاد توسعه علوم شناختی، رشد فزاینده علم و دانش در ایران و توانمندی‌های علمی کشورمان از یک سو و برخورداری برزیل از امکانات و پتانسیل‌های اقتصادی و توسعه‌ای، دو کشور را در مسیر تقویت همکاری‌های متقابل علمی بویژه در حوزه‌های توسعه علوم و فناوری‌های شناختی سوق داده و آینده روشنی را برای توسعه و گسترش همکاری‌های پایدار علمی میان دو کشور رقم زده است.

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار