دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در جمع اصحاب رسانه و خبرنگاران بیان داشت: در سال گذشته نزدیک به ۸۳ درصد رشد منابع داشته ایم و با جذب منابع جدید بیش از ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

رشد ۸۳ درصدی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران حاصل اعتماد و استقبال مردم است

خبرگزاری کار ایران : مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران:

15266187 کد خبر
28 فروردين تاریخ
 613381 منبع

دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در جمع اصحاب رسانه و خبرنگاران بیان داشت: در سال گذشته نزدیک به ۸۳ درصد رشد منابع داشته ایم و با جذب منابع جدید بیش از ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری در رابطه با تاریخچه و نحوه تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهارداشت: این بانک با هدف جذب و تخصیص منابع قرض الحسنه از طریق مشارکت ۱۰ بانک بزرگ کشور با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد و در حال حاضر ۵۳۰ شعبه فعال به امر خدمت رسانی مشغول است.

وی گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران از نظر سرمایه یکی از بانک های متوسط و خوب کشور است که ساختار بسیار مناسب ومنسجمی را دارد. کفایت سرمایه این بانک نزدیک به ۴۰ درصد است و فاقد دارایی های مازاد و بنگاه داری می باشد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: در این بانک، تنها جذب منابع و اعطای وام قرض الحسنه با کارمزد صفر تا ۴ درصد به نیازمندان انجام می شود. فعالیت در حوزه قرض الحسنه یکی از مزیت های اصلی این بانک به شمار می آید به همین دلیل از فشار قیمت تمام شده پول که مشکلات عدیده ای را برای بانک های تجاری به همراه دارد به دور است.

وی تصریح کرد: جذب منابع قرض الحسنه در شرایط کنونی اقتصاد، کار بسیار سختی است به نحوی که تنها ۵ درصد منابع قرض الحسنه کشور در بانک قرض الحسنه مهر ایران تجمیع شده ولی ۲۵ درصد میزان تسهیلات پرداخت شده در این حوزه را بر عهده داشته است. این امر نشانده خطیر بودن کار و فعالیت این بانک است.

دکتر اکبری در این نشست خبری اظهارداشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران یک بانک اجتماعی و مردمی است و عملکرد تمامی هموطنان روند پیشرفت آن را شکل می دهد و امیدواریم گزارش این اقدامات صورت گرفته، پاسخ گوی بخشی از همدلی، مودت و همیاری های مشتریان باشد.

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال گذشته بانک بسیار موفقی بوده و عملکرد کم نظیری را ارائه داده است که نشان دهنده جلب اعتماد عمومی و استقبال مشتریان از سبد محصولات آن است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: با گامهای موثر برداشته شده در راستای ترویج سنت الهی قرض الحسنه، مردم به تعمیق این فرهنگ غنی روی آوردند و عملاً نشان می دهند که به فکر یکدیگر هستند و با سپرده گذاری بخش اندکی از منابع مالی خود، بسیاری از نیاز های جامعه را بر طرف می کنند.

وی با اشاره به همکاری های رسانه ها در مسیر ترویج این سنت الهی تصریح کرد: اصحاب رسانه در سال گذشته به تنویر افکار عمومی و نهادینه شدن قرض الحسنه در میان آحاد مردم بسیار کمک کردند که جا دارد تا از زحمات تمامی آنان کمال تشکر و سپاس را داشته باشم.

دکتر اکبری ضمن تاکید به عملکرد مطلوب بانک در حوزه های گوناگون بیان داشت: در سال گذشته استقبال بسیار خوبی از خدمات و طرح های تسهیلاتی این بانک صورت گرفت، به نحوی که نسبت به پایان سال ۹۵ نزدیک به ۸۳ درصد رشد منابع داشته ایم. این رشد، حاصل تلاش همکاران در گسترش و ترویج فرهنگ قرض الحسنه می باشد که مایه مباهات و افتخار مجموعه است.

وی تصریح کرد: در سال قبل با جذب منابع جدید، بیش از ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده که نسبت به پایان سال ۹۵ نزدیک به ۵۱ درصد رشد داشته است.

اکبری همچنین افزود: در سال ۹۵ بیش از ۵۰۰ هزار نفر از نیازمندان واقعی جامعه از تسهیلات این بانک استفاده کرده اند؛ این تعداد در سال ۹۶ به ۷۵۲ هزار فقره پرونده تسهیلاتی افزایش یافته که بیشتر آنها در حوزه های بهبود معیشت، سلامت و درمان، ازدواج جوانان و حمایت از اشتغالزایی بوده است. پیش بینی می کنیم که این تعداد در سال جاری به یک میلیون نفر و اعتباری بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد ریال ارتقاء یابد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به تعهدات انجام شده در خصوص زنان سرپرست خانوار بیان داشت: در طرح اندوخته بانوان مهر ایران این بانک بالغ بر هزار میلیارد ریال را به پرداخت ۳۳ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به زنان سرپرست خانواده اختصاص داده است و باتوجه به اجرایی شدن این طرح در ایام پایانی سال گذشته، با این حال بیش از ۴ هزار نفر از این تسهیلات استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: در این راستا جا دارد تا از معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و سازمان بهزیستی که تلاش بسیاری در شناسایی و معرفی این افراد به بانک قرض الحسنه مهر ایران داشته اند، قدردانی کنم.

  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار