در پی اعتراض تعدادی از دانشجویان به برخی از مسائل صنفی و انعکاس آن در برخی رسانه ها، دانشگاه تربیت مدرس در اطلاعیه ای به تنویر افکار عمومی و ارائه پاسخ پرداخت. به گزارش ایسنا، متن اطلاعیه به این شرح است: به نام خدا طی روزهای اخیر گروهی از دانشجویان دانشگاه به برخی از مسائل که در روال عادی جابجایی خوابگاهی می باشد اعتراض نمودند، بعلاوه دانشجویان مدعی هستند امکانات و بودجه دانشجویی دانشگاه به درستی صر...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

اطلاعیه دانشگاه در پاسخ به اعتراض تعدادی از دانشجویان

خبرگزاری تابناک

15266287 کد خبر
28 فروردين تاریخ
 791155 منبع

در پی اعتراض تعدادی از دانشجویان به برخی از مسائل صنفی و انعکاس آن در برخی رسانه ها، دانشگاه تربیت مدرس در اطلاعیه ای به تنویر افکار عمومی و ارائه پاسخ پرداخت.

به گزارش ایسنا، متن اطلاعیه به این شرح است:

به نام خدا

طی روزهای اخیر گروهی از دانشجویان دانشگاه به برخی از مسائل که در روال عادی جابجایی خوابگاهی می باشد اعتراض نمودند، بعلاوه دانشجویان مدعی هستند امکانات و بودجه دانشجویی دانشگاه به درستی صرف نمیشود. لازم است به اطلاع عموم دانشگاهیان برساند:

1- سیاست های جاری دانشگاه شفاف بوده و نحوه تخصیص و هزینه های آن طبق قانون بودجه مورد عمل قرار گرفته و نهایتا به ساختارهای نظارتی ارائه می شود. در این ساختار نهادهایی همچون هیات امنا، دیوان محاسبات و بعضا سازمان بازرسی کل کشور بر جزئیات هزینه ها و عملکردها نظارت داشته و بودجه تفصیلی دانشگاه نیز طبق روال سالیانه در هیات امناء دانشگاه به تصویب می رسد؛ بنابراین طرح ادعاهایی نظیر عدم شفافیت بودجه در دانشگاه تربیت مدرس فاقد وجاهت است.

2- شایان ذکر است طی سه سال اخیر دانشگاه علاوه بر بودجه تکلیفی، بخش بزرگی از منابع در آمدی خود را صرف اصلاح، ارتقاء و بهبود خدمات و زیر ساخت های دانشجویی در حوزه تغذیه، خوابگاه و رفت و آمد آنان نموده است.

3- پراکندگی خوابگاه های استیجاری هزینه زیادی به دانشگاه تحمیل می کند. سیاست کلی دانشگاه، تمرکز خوابگاه ها در ساختمان های مناسب تملکی و حتی المقدور در نزدیکی سایت آموزشی دانشگاه بوده است. رعایت این امر ضروری، حفظ استانداردها، همراه با کاستن از هزینه های اضافه در راستای اقتصاد مقاومتی با هدف مدیریت بهتر بودجه دانشگاه و استفاده از منابع موجود است.

4- اکثر قریب به اتفاق دانشجویان محترم خواسته های خود را در چارچوب مباحث صنفی و از طریق ساختارهای قانونی مربوط مطرح می نمایند که پس از بررسی درخواست ها، مورد اقدام قرار می گیرد. بیان روشمند مطالبات و پرهیز از اقدامات احساسی، پیش نیاز فعالیت های موفق دانشگاهی است؛ بر این اساس انتظار می رود دانشجویان محترم با عقلانیت و متانت طراز تحصیلات تکمیلی، منافع عمومی دانشگاهیان را بر منافع شخصی و کوتاه مدت فردی و گروهی ترجیح ندهند.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار