دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت: قرداد سفید امضاء استثمار محسوب می شود. به گزارش ایلنا؛ نصرالله دریابیگی بعد از ظهر امروز در اولین گردهمایی انجمن صنفی کارگری معلمان و مربیان شاغل در مدارس غیر دولتی استان مازندران که در سالن اجتماعات تامین اجتماعی مازندران در ساری برگزار شد،اظهار داشت: معلمان در کنار کارگران اولین گروهی بودند که در براندازی نظام شاهنشاهی نقش موثری داشتند و سهم بزرگی در این انقلاب د...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

خانه کارگر: قرداد سفید امضاء استثمار محسوب می شود/ زیر پا گذاشتن حقوق کارگران یعنی ضد انقلاب و رهبری

عصر ایران

15355667 کد خبر
26 ارديبهشت تاریخ
  609714 منبع
 عصر ایران خبرگزاری
img

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت: قرداد سفید امضاء استثمار محسوب می شود.

به گزارش ایلنا؛ نصرالله دریابیگی بعد از ظهر امروز در اولین گردهمایی انجمن صنفی کارگری معلمان و مربیان شاغل در مدارس غیر دولتی استان مازندران که در سالن اجتماعات تامین اجتماعی مازندران در ساری برگزار شد،اظهار داشت: معلمان در کنار کارگران اولین گروهی بودند که در براندازی نظام شاهنشاهی نقش موثری داشتند و سهم بزرگی در این انقلاب دارند.

وی افزود: کسانی حقوق کارگران را زیر پا میگذارد ،ضد انقلاب و ضد رهبری هستند.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با اشاره به فعالیت تشکیلات کارگری در مازندران،گفت: امروزه در تشکیلاتی فعالیت می کنیم که بهترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی همچون درمان رایگان در آن نهادینه شده است.

وی با بیان اینکه بسیار خرسندیم که در جامعه کنونی کارگران نیز همپای دیگر افراد جامعه از تحصیلات بالایی برخوردار هستند، افزود:بیش از 5 هزار دانشجو از دانشگاه های کارگری مازندران فارغ التحصیل شدند.

دریابیگی ،معضل اصلی کارگران را مشکلات معیشتی و نبودن امنیت شغلی،دستمزد پایین عنوان کرد و گفت: این شرایط وضعیت را اسفناک کرده این در حالیست ‌که طبق قانون، کارگران باید حداقل حقوق قانونی را دریافت کنند .

وی به قرارداد سفید امضاء و مشکلاتی که فراروی این کار وجود دارد اشاره کرد و افزود :قراردادهای سفید امضاء در شأن کارگران نیست و استثمار محسوب می‌شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران ادامه داد:متأسفانه جریان خصوصی‌سازی در استان به فساد، مال‌اندوزی و ویژه خواری تبدیل‌شده است .

وی خواهان توجه به بیمه کارگری کارگران که با مشکلات زیادی مواجه هستند، شد و گفت: طرحی باید در مجلس تهیه تا به این بخش توجه اساسی شود.

دریابیگی افزود:میتوان با خرد جمعی و همدلی و هماهنگی فاصله طبقاتی،تقسیم عادلانه ثروت و امنیت شغلی را در جامعه یکسان کرد.

 

  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار