اردبیل - ایرنا - مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: در سال های اخیر تئاتر اردبیل از مسیر صعودی خود بازمانده و از دوران اوج و درخشش سالیان گذشته فاصله گرفته است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

تئاتر اردبیل از جایگاه اصلی خود دور مانده است

خبرگزاری جمهوری اسلامی

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از حوزه هنری اردبیل ، کوروش زارعی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه سومین جشنواره استانی تئاتر سوره اردبیل افزود: تئاتر اردبیل سال ها دوران درخشان و پرفروغی درتئاتر کشور داشت تا جایی که به کشورهای دیگر و جشنواره های تئاتری دعوت می شد و در خارج از مرزها چشم نوازی و زیبایی های هنر این مرز و بوم را به شایستگی برای تماشاگران خارجی به نمایش می گذاشت.
افزود: متاسفانه پیشکسوتان این رشته در اردبیل کنار کشیده اند و جوانان انگیزه کافی برای رشد و دیده شدن ندارند ، این وضعیت و جایگاه در شان تئاتر اردبیل و ظرفیت بالقوه استان نیست.
او اظهار کرد: برای برون رفت از این وضعیت با همکاری مسئولان حوزه هنری اردبیل اقدام به برگزاری جشنواره تئاتر سوره کردیم تا در بین هنرمندان تئاتر استان انگیزه و شور ایجاد کنیم.
شفیع شفیعی ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل هم در این آیین شرایط حاکم بر فضای تئاتر اردبیل را درشان هنرمندان ارزشمند تئاتر این استان ندانست و افزود: نبود امکانات و سالن های مناسب برای هنرمندان تئاتر در استان قابل قبول نیست.
توحید معصومی، مدیر امور تئاتر استان های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری نیز گفت: احداث تئاتر شهر از آرزوهای دیرینه فعالان تئاتر استان است و امیدواریم با تلاش مسئولان و مدیران فرهنگی به زودی شاهد احداث تئاتر شهر اردبیل باشیم.
بخش پایانی مراسم اختتامیه تجلیل از برگزیدگان سومین جشنواره استانی تئاتر سوره بود که در این بخش هیات داوران از حضور روح الله حبیب زاده پیشکسوت تئاتر استان و نویسنده و کارگردان نمایش 'کما' تقدیر کرد.
با رای هیات داوران جایزه بخش طراحی بروشور به نادرمحمدی برای طراحی بروشور نمایش 'تنها خدا حق دارد بیدارم کند' رسید.
دیپلم افتخار ، تندیس و جایزه نقدی طراحی لباس را غزاله دربندی برای طراحی لباس نمایش 'تنها خدا حق دارد بیدارم کند' از آن خود کرد ، همچنین دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه ویژه طراحی صحنه را فاطمه مجرد حمزه ایی برای طراحی صحنه نمایش 'ایستگاه هفتم' بدست آورد.
پرناز اسکندری رتبه تقدیری بازیگری زن برای نمایش 'کما' و سایه عباسپور دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری زن را برای بازی در نمایش 'تنها خدا حق دارد بیدارم کند' را کسب کرد.
لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه تقدیری بازیگری مرد جشنواره به طور جداگانه به فرشاد جعفرزاده و بهرام پوردنیا برای بازی در نمایش 'آزاده' و دیپلم افتخار، جایزه نقدی و تندیس جشنواره در بخش برگزیده بازیگری هم به محسن طهماسب پور برای بازی در نمایش 'پرچمیلر' رسید.
اسماعیل غنی زاده جایزه بخش نویسندگی جشنواره برای نمایش 'ایستگاه هفتم' را از آن خود کرد.
در بخش کارگردانی محسن طهماسب پور کارگردان نمایش 'ایستگاه هفتم' رتبه تقدیری و اسماعیل غنی زاده کارگردان نمایش 'پرچیملر' دیپلم افتخار ، تندیس و جایزه نقدی رتبه برگزیده این بخش را بدست آوردند.
همچنین با رای هیات داوران بدون اولویت نمایش های 'پرچمیلر' با کارگردانی اسماعیل غنی زاده و 'تنها خدا حق دارد بیدارم کند' با کارگردانی شاهین رمضانپور به عنوان نمایش های برگزیده جشنواره برای معرفی به دبیرخانه انتخاب شدند.
6018/6016
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار