سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ادامه وضعیت فروش نفت و حل مشکل نقل و انتقال پول منوط به نتیجه مذاکرات ایران با کشورهای اروپایی است، گفت: می‌توان از روش‌هایی همچون دادن امتیاز برای خرید نفت و یا مدت‌دار کردن و برخورداری شرایطی برای خریداران پیش‌بینی‌های لازم را برای آینده کرد....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

قره‌خانی: تعیین تکلیف وضعیت فروش نفت منوط به مذاکرات با اروپایی‌ها است

بورس نیوس

15360424 کد خبر
28 ارديبهشت تاریخ
 176480 منبع
 بورس نیوس خبرگزاری
به گزارش بورس نیوز، اسدالله قره‌خانی در توضیح وضعیت فروش نفت و نقل و انتقال پول با خروج آمریکا از برجام، گفت: این نکته مهم است که بدانیم وضعیت ما از گذشته بهتر است و ما تجربه‌ای درباره دور زدن تحریم‌ها داریم. تحریم‌های فعلی نیز بدون اجماع جهانی است و از جنس تحریم‌های شورای امنیت نیست.

وی افزود: به اندازه‌ای که ما از دور زدن تحریم‌ها تجربه کسب کرده‌ایم طرف مقابل نیز برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها مهارت لازم را به دست آورده و راه‌های آن را شناسایی کرده‌اند. قطعا می‌توان پیش‌بینی کرد که ما با مضایق بیشتری روبرو خواهیم شد لذا باید برنامه‌های لازم را داشته باشیم.

قره‌خانی با بیان اینکه طرف مقابل به دنبال افزایش فشار اقتصادی برای کاهش درآمدهای ما از طریق فروش نفت است، گفت: شاید با اقداماتی همچون خرید شرکت‌ها و پالایشگاه‌ها بخواهند از فروش نفت ما جلوگیری کنند. ما نیز می‌توانیم در واکنش به این اقدامات امتیازات خاصی به خریداران همچون مدت‌دار کردن پرداختی‌هایشان و در نظر گرفتن شرایطی برای آنها در نظر بگیریم. قطعا دولت چنین برنامه‌هایی را مدنظر دارد.

وی با این پیش‌بینی که قیمت نفت تغییر نخواهد کرد، گفت: با توجه به اینکه تولید نفت ما دو و نیم میلیون بشکه است، دشمنان‌مان آمریکا و عربستان می‌توانند این میزان را جبران کنند لذا به نظر می‌رسد که قیمت نفت تغییری نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در مورد حل مشکل نقل و انتقال پول با تحریم‌های جدید آمریکا، گفت: در حوزه نفت یک بحث فروش و بحث دیگر بازگشت پول است که این احتمال وجود دارد با مشکلاتی مواجه شویم. باید ببینیم که معاملات‌مان با طرف مقابل بر اساس دلار، یورو و یا ارز دیگری خواهد بود، اگر مثلا با روسیه،‌ ترکیه و چین وارد معامله شویم مشکلی نخواهیم داشت. به هر حال باید تا زمان انجام مذاکرات با طرف‌های اروپایی صبر کنیم.
  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار