مسئولان وزارت صنعت،‌معدن و تجارت در حالی افزایش قیمت لوازم خانگی را رد و انکار می‌کنند که تمام شواهد حاکی از افزایش 10 تا 25 درصدی قیمت لوازم خانگی در بازار را دارد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

افزایش تا 25 درصدی قیمت لوازم خانگی در بازار و انکار مسئولان دولتی

خبرگزاری فارس : فارس گزارش می‌دهد،

15360531 کد خبر
28 ارديبهشت تاریخ

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس به دنبال نوسانات شدید قیمت ارز در ابتدای  سال جاری  و پس از تعطیلات نوروز، بسیاری از تولید‌کنندگان و واردکنندگان لوازم خانگی از عرضه کالا به بازار خودداری کردند تا اینکه بالاخره بدون مجوز  قانونی با افزایش 10 درصدی و در برخی موارد تا 25 درصد عرضه محصولات خود را به بازار را از ابتدای اردیبهشت‌ماه از سر گرفتند.

گزارش‌های میدانی خبرنگار فارس هم حاکی از آن است که  برندهای مختلف قیمت  تولیدات خود را  افزایش داده‌اند  و فقط  در موارد بسیار اندک، برخی برندها برای جلوگیری از افزایش قیمت برخی محصولاتشان بدون افزایش قیمت از تخفیفات خود کاسته‌اند و یا تخفیقات قبلی به عرضه‌کنندگان خود را حذف کرده‌اند، اما عباس هاشمی مدیرکل لوازم خانگی و صنایع فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این باره گفته است: براساس گزارش‌های ماهانه در 4 ماه اخیر،‌افزایش قیمتی در حوزه لوازم خانگی گزارش نشده است. 

وی بیان داشت: واحدهای تولیدی با توجه به شرایط تولید در کشور می‌توانند در صورتی که متغیرها در بخش تولید افزایش یابد، از طریق سازمان حمایت با ارائه اسناد و مدارک، درخواست افزایش قیمت‌ را ارائه کنند تا سازمان حمایت آن را بررسی کند. 

مدیرکل لوازم خانگی و صنایع فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی افزایش آشکار قیمت لوازم خانگی در بازار را انکار می‌کند که محمد طحان‌پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی در گفت‌وگویی که در ابتدای اردیبهشت ماه با خبرنگار فارس داشت افزایش 7 تا 10 درصدی قیمت لوازم خانگی را تایید کرد.

وی همچنین افزود: در اسفندماه سال 96 تولید‌کنندگان و واردکنندگان لوازم خانگی درخواست افزایش 15 درصدی قیمت لوازم خانگی را به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان داده بودند که آنها اعلام کردند «تا پایان فروردین ماه حق افزایش قیمت ندارند و پس از آن این درخواست بررسی می‌شود». 

به گزارش فارس: اگرچه این درخواست از سوی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان پذیرفته نشد اما در نهایت تولید‌کنندگان و واردکنندگان در ابتدای اردیبهشت بدون هیچ‌گونه مجوز قانونی قیمت‌ها را افزایش دادند و این افزایش قیمت در بازار کاملا مشهود و آشکار است و فروشندگان آن را اذعان می‌کنند،‌ اما معلوم نیست که براساس کدام مستندات مدیرکل لوازم خانگی و صنایع فلزی افزایش قیمت در حوزه لوازم خانگی را  انکار می‌کند؟!

انتهای پیام/م

  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار