عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: در صورت تصویب مجلس، سامانه‌ای برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده ایجاد می‌شود.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

ایجاد یک سامانه‌ برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده

مهین امروز

15360578 کد خبر
28 ارديبهشت تاریخ
 50683 منبع
 مهین امروز خبرگزاری

میهن امروز- سید حسن حسینی شاهرودی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در این کمیسیون، گفت: کمیته‌ای که در این زمینه در کمیسیون تشکیل شده بود، گزارش نهایی خود را اعلام کرده و در حال بررسی آن هستیم و در هفته آینده کار بررسی این لایحه در کمیسیون به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه پس از بررسی لایحه مذکور در کمیسیون لایحه برای بررسی در صحن علنی به هیئت رئیسه ارائه می‌شود، افزود: احتمالاً بررسی این طرح تا اوایل تابستان در صحن علنی پارلمان پایان یابد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده از نیمه دوم سال جاری اجرا می‌شود، تصریح کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده از اهمیت بالایی برخوردار است که مبتلابه همه اقشار اعم از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه لایحه جدید دولت درباره مالیات بر ارزش افزوده در ابتدای سال گذشته به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شده است، اظهار داشت: با بررسی‌ها و تغییرات اعمال شده در کمیسیون بر روی لایحه جدید، این لایحه نسبت به قانون قبلی و هم نسبت به لایحه‌ای که دولت به مجلس ارائه داده بود، تغییر 50 درصدی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با اجرای لایحه جدید ما به سمت عدالت مالیاتی حرکت می‌کنیم، اظهار داشت: در لایحه جدید سازمان مالیاتی مکلف به ایجاد سامانه در زمینه اخذ مالیات بر ارزش افزوده شده تا در این زمینه شفافیت بیشتری ایجاد شود، همچنین در این لایحه تلاش شده تا از حلقه آخر مالیات وصول شود.

  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار