بجنورد - ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: امسال 50 هزار میلیارد ریال برای بخشودگی جرائم دیرکرد تسهیلات بانکی اختصاص یافته که تلاش می شود تا تسویه وام بدهکاران کمتر از یک میلیارد ریال انجام شود.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

50هزارمیلیارد ریال برای بخشودگی جرائم تسهیلات اختصاص یافت

خبرگزاری جمهوری اسلامی

به گزارش ایرنا، هادی قوامی روز جمعه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: مصوبه قانونی برای تخصیص این میزان اعتبار و تسویه وام ها وجود دارد اما بانک مرکزی تاکنون آن را ابلاع نکرده و بر این اساس هنوز اجرایی نشده است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون 2 ماه از سال گذشته و امید می رود تا پایان سال با تلاش های انجام شده این میزان اعتبار جذب و مطالبات بانک ها هم کاهش یابد.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، پیش از این گفته بود که با این میزان اعتبار، 700 هزار پرونده بدهکاران به بانک ها تسویه می شود.
وی در باره خودداری بانک مرکزی از ابلاغ و اجرایی کردن طرح تسویه وام های زیر یک میلیارد ریال گفت: عده ای به دیوان عدالت اداری شکایت برده اند که چون در قانون نیامده که به هر نفر یک وام اختصاص می یابد، افراد به هر تعداد وام دریافت شده می توانند از مزایای طرح استفاده کرده و وام خود را تسویه کنند.
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این شرایط افرادی که نفوذ بیشتر دارند، برای تسویه وام خود به هر تعداد که دارند، اقدام می کنند و منابع برای اقشار آسیب پذیر باقی نمی ماند از این رو نیاز است که قانون اصلاح شود و برای هر فرد، تنها یک پرونده تسویه شود.
وی با تاکید بر لزوم تلاش برای جذب این اعتبار گفت: سهم استان دست کم 50 میلیارد ریال خواهد بود و در صورت جذب این منابع، مشکل زیادی از بانک ها برطرف شده و مطالبات بانک ها کاهش می یابد.
قوامی گفت: در قانون بودجه امسال برای بخشودگی وام ها بالای یک میلیارد ریال نیز برنامه ریزی هایی انجام شده اما میان دولت، مجلس و بانک مرکزی در این باره اختلاف نظرهایی وجود دارد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بانک ها اعلام کرده اند، نیازی به این قانون نیست و هر فرد برای تسویه مراجعه کند، سود جرایم وام بخشوده می شود اما به نظر ما آنچه بانک ها انجام می دهند کار اقتصای است و بانک تنها ملاحظه اقتصادی دارند.
7185/ 6042
  1. تودی فا   
  2. اقتصادی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار