زاهدان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: چهار اثر برگزیده نخستین جشنواره استانی تئاتر خیابانی با نام طلوع با موضوع آسیب های اجتماعی معرفی شدند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

آثار برتر جشنواره تئاتر خیابانی سیستان و بلوچستان معرفی شدند

خبرگزاری جمهوری اسلامی

حسین مسگرانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برگزاری نخستین جشنواره استانی نمایش های خیابانی با نام طلوع در شهرستان های مختلف سیستان و بلوچستان از 23 تا 29 فروردین با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شد.
وی افزود: 22 اثر به دبیرخانه این جشنواره رسید که در مجموع 14 اثر برگزیده و در مدت یک هفته توسط 120 هنرمند تئاتری استان اجرا شد.
وی تصریح کرد: پنجشنبه شب در مراسم اختتامیه این جشنواره تئاتر طالع بین به کارگردانی پرویز بهرامی از سراوان و طلافروشی به کارگردانی حکیم داد حسین زاده از سراوان به عنوان آثار اول و دوم برگزیده شدند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین تئاترهای هشکین دار به کارگردانی منوچهر بلیده از نیکشهر و دادگاه در خیابان به کارگردانی سعید بادینی از زاهدان به طور مشترک جایگاه سوم را از آن خود کردند.
مسگرانی خاطرنشان کرد: اجرای تئاترها در این جشنواره به صورت رقابتی با موضوعات طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی اجتماعی، آسیب های نوپدید(فضای مجازی)، خشونت و افسردگی توسط هنرمندان بومی در میادین، بوستان ها و سرسراهای روباز شهرستان های زابل، زاهدان، سراوان، ایرانشهر، چابهار و نیکشهر بوده است.
وی هدف از اجرای این نمایش ها را ایجاد نشاط، کنترل، پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد.
وی افزود: همچنین از 6 هنرمند پیشکسوت تئاتر و هشت هنرمند فعال این عرصه در مراسم اختتامیه نخستین تئاتر خیابانی استان /پنجشنبه شب/ تقدیر شد.
وی برگزاری مراسم عقد 2 هنرمند تئاتر سیستان و بلوچستان به نام های روح الله کیخا شهری و ندا حبیبی را از دیگر برنامه های جالب اجرایی در این مراسم عنوان کرد.
به گزارش ایرنا فعالیت های هنری در عرصه تئاتر سیستان و بلوچستان در سال های 95 و 96 در مقایسه با سال های قبل تر رونق خوبی پیدا کرده و امروز شاهد اجرای نمایش های خوبی توسط گروههای هنری بومی در شهرستان های مختلف هستیم.
3042**6081
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار