تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر اعلام کرد که ترکیب اصلی تیم برای اعزام به بازی های پاراآسیایی 2018 و قهرمانی جهان در آلمان تیرماه امسال با حضور 6 لژیونر ایرانی حاضر در لیگ های اروپایی، مشخص می شود.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

ترکیب اصلی تیم ملی بسکتبال با ویلچر تیرماه اعلام می شود

خبرگزاری جمهوری اسلامی

«محمد رضا دستیار» روز جمعه به ایرنا گفت: پنجمین اردوی تیم ملی از امروز و با حضور 16 نفر در ساری آغاز شد که پس از پایان این اردو، 6 بازیکن خط می خورند و با اضافه شده 6 لژیونر کشورمان «مرتضی عابدی، مرتضی ابراهیمی، وحید غلام آزاد، محمدحسین سیاری، محسن طلوعی و امید هادی اطهری» ترکیب اصلی مشخص می شود.
وی افزود: این افراد به دلیل حضور در لیگ باشگاه های اروپایی از اردوی ششم به ترکیب تیم اضافه می شوند و پس از پایان این اردو ترکیب اصلی اعلام می شود.
سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر از برپایی یک دیدار دوستانه در ترکیه پیش از اعزام به رقابت های قهرمانی جهان آلمان خبر داد.
مسابقات قهرمانی جهان اواخر مردادماه امسال با حضور 16 تیم برگزار می شود و کشورمان در گروه نخست با تیم های کانادا، آلمان و مراکش هم گروه است. ایران در دوره گذشته به مقام هشتمی رسید.
دستیار ادامه داد: این دوره از رقابت ها سختتر از گذشته است زیرا با تیم های بزرگی روبرو هستیم. هرچند در پارالمپیک ریو، آلمان را شکست دادیم اما امروز قویتر شده است.
سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر گفت: حضور قوی در این رقابت ها آمادگی تیم را برای کسب عنوان قهرمانی در رقابت های جاکارتا هموار می کند.
دستیار، درباره حریفان ایران در جاکارتا نیز اظهار داشت: تیم های کره جنوبی، ژاپن و چین رقیبان ایرانند؛ رقیب اصلی ما ژاپن است؛ در بازی های پاراآسیایی اینچئون(کره جنوبی) سوم شدیم اما با توجه به حمایت های کمیته ملی پارالمپیک که این رشته را از اولویت نخست خود قرار داده است، باید طلای این رشته برای کاروان ایران کسب کنیم.
وی خاطرنشان ساخت: اکنون مشکل خاصی وجود ندارد؛ فقط به پنچ ویلچر استاندارد برای حضور در رقابت های جاکارتا نیاز داریم.
به گزارش ایرنا، سومین دوره بازی های پاراآسیایی 2018 از 12 تا 21مهرماه امسال با حضور سه هزار و 589 ورزشکار از 43 کشور در 18 رشته ورزشی به میزبانی اندونزی برگزار خواهد شد.
این رقابت ها از 14مهرماه در ورزشگاه 80 ساله «گلورا بونگ کارنو» جاکارتا پایتخت اندونزی افتتاح می شود. در این بازی ها ٦٨٥ مدال توزیع خواهد شد که ٣٠٠ نشان برای زنان، ٣٤٣ مدال برای مردان و ٤١ گردن آویز در میکس(مردان و زنان) و تیمی است.
ایران با 301 ورزشکار در قالب بزرگترین کاروان ورزشی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 13 رشته ورزشی شنا، دوومیدانی، دوچرخه سواری در بخش پیست، وزنه برداری، تیراندازی، تیراندازی با کمان، گلبال، جودو، تنیس روی میز، والیبال نشسته، شطرنج و بسکتبال با ویلچر اعزام خواهد شد. همچنین رشته «بوچیا» در انتظار تایید از سوی کمیته برگزاری رقابت هاست. این رشته، یک نوع بازی توپی برای افراد دچار معلولیت شدید است.
کاروان ورزشی ایران 10مهرماه با یک پرواز مسقتیم به جاکارتا می رود.
ورزشی**9250** 2023
  1. تودی فا   
  2. ورزشی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار