معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه نماز جمعه میتینگ سیاسی جناح خاص نیست گفت: نماز جمعه میتینگ جمهوری اسلامی و تمام آنانی است که با سلایق مختلف ولایت را قبول دارند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

شیراز| نماز جمعه میتینگ سیاسی جناح خاص نیست

خبرگزاری تسنیم

15360833 کد خبر
28 ارديبهشت تاریخ
 1729099 منبع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حجت‌الاسلام مروی امروز در مراسم معارفه حجت‌الاسلام دژکام به عنوان نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز برگزار شد اظهار داشت: نماز جمعه باید بستری برای حضور تمام اقشار مردم فراهم شود.

وی افزود: امروز نماز جمعه‌هایی که در ایران بپا داشته می‌شود در دنیا منحصر به فرد بوده و از اهمیت بالا برخوردار است که باید بیش از پیش زمینه حضور اقشار مختلف مردم و به ویژه جوانان در آن فراهم شود.

مروی تصریح کرد: استان فارس استان مهمی است و در تمام عرصه‌ها و حوزه‌ها شخصیت‌های نام آور و جهانی از خود بجای گذاشته است و در این راستا نیز عالمان دینی آن به ویژه ائمه جمعه هدایت و مدیریت جامعه دینی را بر عهده دارد.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: امروز علما و ائمه جمعه برای گفنن یجوز و لایجوز و همچنین حلال و حرام گفتن نیستند بلکه باید هدایت امور جامعه را برعهده بگیرند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور نیز با اشاره به انتخاب هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: با حفظ سرمایه‌های گذشته استان، امید است که نوآوری‌های بیشتری را در عرصه نماز جمعه با استفاده از جوانان شاهد باشیم و خبرهای خوب بیشتری از فارس بشنویم.

حجت الاسلام علی اکبری گفت: با تدابیر حجت‌الاسلام والمسلمین دژکام در شورای فرهنگ عمومی و امتداد آن در شهرستان‌ها که ظرفیت بسیار بالایی است، به لطف خدا روزهای خوبی را برای حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و آحاد مردم فارس شاهد باشیم.

علی اکبری با بیان اینکه حلقه وصل مردمی نماز است و نماز جمعه زینت و آبروی جامعه ما است که نشان بندگی است خاطرنشان کرد: امروز حدود 900 نماز جمعه در کشور اقامه می‌شود که یک شبکه هماهنگ و فراگیر است که در هدایت جامعه نقش آفرینی کرده و باید قدر آن دانسته شود.

نیازمند همدلی و هم‌صدایی مجموعه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در فارس هستیم

نماینده جدید ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز با اشاره به ظرفیت‌های استان فارس در بخش‌های مختلف اظهار داشت: باید بیش از پیش‌ از این ظرفیت‌ها برای پیشرفت استان فارس استفاده کرد و در این راه نیز مهم‌ترین اصل همدلی است.

دژکام با اشاره به متن حکم انتصابش توسط رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: متن این حکم بیانگر این است، استان فارس باید بتواند در پیشبرد انقلاب اسلامی در سطح بین‌الملل‌کاری پیش ببرد و این مهم نیز بباید جلوه‌گر شود.

وی افزود: روی بنده کمترین به عنوان سرباز نظام مقدس جمهوری اسلامی حساب کنید در هر جایی که بتوانم کار و خدمتی کنم در خدمتم مردم استان فارس هستم و در این زمینه نیز نیازمند هم‌صدایی مجموعه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هستیم که باید طوری نمود کند که رضایت رهبری و امام زمان (عج) را فراهم کند.

امام جمعه شیراز بیان کرد: اگر امروز می‌خواهیم به اهداف والا برسیم باید دستمان در دست هم باشد و وحدت را رمز پیشبرد اهداف در این زمینه می‌دانیم.

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار