محسن شریفیان می‌گوید تجربه اجرای اخیر برای خانواده لیان این بود که در دنیای پررنج امروزی، در کنار شیوه و سبک زندگی مدرن و اندیشه‌ روشنفکرانه، گاهی نیاز است که انسان، خود را به موسیقی بسپرد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

نظر محسن شریفیان درباره حضور محمود دولت‌آبادی در کنسرت لیان

خبرگزاری آفتاب

15360840 کد خبر
28 ارديبهشت تاریخ
  524097 منبع
آفتاب‌‌نیوز :  محسن شریفیان سرپرست گروه لیان درباره اجرای چند روز اخیر خود ، گفت: ما در هریک اجراهای گروه لیان، با افتخار میزبان فرهیختگانی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و هنری بودیم که به جمع مخاطبان موسیقی بوشهر پیوسته‌اند. استاد کیهان کلهر، حسین علیزاده عزیز، زنده‌یاد داوود رشیدی و بانو سیمین بهبهانی و این بار نیز استاد محمود دولت‌آبادی و بسیاری عزیزان دیگر که سازهای ما را به وجد می‌آورند.
وی افزود: به هر حال افراد نخبه و خاصی که به این کنسرت می‌آیند، دارای سلایق مختلفی هستند که برای من و گروه لیان بسیار مهم و محترم است. از این رو همواره سعی کرده‌ام که در چیدمان و انتخاب کلیه بخش‌ها اعم از رپرتوار، گفتار و دیالوگ و مسائلی از این قبیل سلایق آن‌ها را در نظر داشته باشم. بسیار خوشحالم که تا به امروز از تلاشمان عکس‌العمل‌های مثبتی را دریافت کرده‌ایم.
او ادامه داد: در آخرین برنامه که دو شب اخیر برگزار شد استاد محمود دولت‌آبادی، مهمان ما بودند و من دائماً استرس داشتم که نتوانند با این شکل از موسیقی و سازهای کوبه‌ای ارتباط بگیرند، بخصوص اینکه این کنسرت بدون آنتراک برگزار شد، اما در نهایت خوشحالم که استاد لذت بردند و شادمانه به وجد آمدند و نشان دادند که گاهی می‌شود با چیزی که در فرهنگ خودت نیست، در شهرها یا حتی کشورهای دیگر و برنامه‌های خارجی، بدون هیچ پیش قضاوتی، رها شوی و از موسیقی لذت ببری. در واقع به نظرم ایشان با حرکتشان این شعار را از خود برجای گذاشتند.
شریفیان همچنین گفت: تجربه این اجرا برای خانواده لیان این بود که در دنیای پررنج امروزی، در کنار شیوه و سبک زندگی مدرن و اندیشه‌ روشنفکرانه، گاهی نیاز است که انسان، خود را به موسیقی بسپرد. در واقع ما اسم آن را نوعی سماع‌گری می‌گذاریم که کمی متفاوت از اصل آن است.
سرپرست لیان همچنین درباره سرود تیم ملی برای جام جهانی نیز گفت: من در این پروژه صرفاً یک همکار هستم و مجاز به دادن اخبار در این خصوص نیستم.
جناب خان به همراهی امیرسلطان احمدی و محمد بحرانی موزیکی برای همراهی تیم ملی فوتبال ایران در این دوره از جام جهانی تدارک دیده‌اند و این اثر در مرحله تولید قرار دارد.
این موسیقی در اصل سه خواننده دارد، بحرانی،‌ سلطان احمدی و جناب خان که در پایان به جمع این دو اضافه شده است.
بحرانی و سلطان احمدی که در دوره قبلی جام جهانی نیز کلیپی با همین مضمون ساخته بودند، این بار عروسک جناب خان را نیز با خود همراه کرده‌اند و قرار است به‌زودی کلیپی با حضور این سه نفر ساخته شود و همزمان با شروع بازی‌های جام جهانی از شبکه‌های مختلف سیما پخش شود.
از دیگر عوامل این موسیقی می‌توان به آهنگساز: بردیا کیارس، با حضور افتخاری محسن شریفیان (گروه لیان)، ترانه‌سرا: امیر سلطان احمدی، همخوان‌ها: مهران نائل، مهناز خطیبی، کیمیا کیارس، الکا هدایت که در استودیو پاپ ضبط شده است اشاره کرد.
منبع: هنرآنلاین
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار