تهران - ایرنا - سفیر سوئیس در تهران گفت: برخلاف تصور بسیاری از اهالی فوتبال، باید بگویم تیم ملی ایران بسیار قوی تر از آن چیزی که همه تصور می کنند و چنانچه اعتماد به نفس ملی پوشان ایران همچنان بالا باشد، به طور حتم می توانند از گروه خود به مرحله بعدی جام جهانی روسیه صعود کنند....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

تیم ملی فوتبال ایران قوی تر از آن چیزی که همه تصور می کنند

خبرگزاری جمهوری اسلامی : سفیر سوئیس در پاسخ به ایرنا؛

به گزارش ایرنا، «مارکوس لایتنر» سفیر سوییس در تهران در مراسم رونمایی از نقاشی دو تن از بازیکنان تیم ملی این کشور در پاسخ به سئوالات ایرنا این سخنان را مطرح کرد و اظهار داشت: جام جهانی یکی از بزرگترین مسابقات ورزشی است که شاید میلیون ها نفر آن را تماشا می کنند و از آن لذت می برند.
وی ادامه داد: فوتبال؛ احساس، هیجان و شادی است و این رشته توانایی نزدیک کردن ملت ها به یکدیگر را دارد. کشور من مقر فدراسیون بین المللی فوتبال است و فکر می کنم ورزش یکی از زمینه های پرورش همکاری های دوجانبه است.
سفیر سوییس در تهران گفت: خوشحالم که هر دو تیم ایران و سوییس راهی جام جهانی 2018 روسیه شدند. در جام جهانی گذشته توانستیم به جمع 16 تیم برتر مسابقات راه پیدا کنیم اما این دوره در گروه بسیار سخت و با تیم های برزیل، کاستاریکا و صربستان روبرو هستیم.
وی تصریح کرد: همانطور که می دانید ایران و سوییس در یک گروه قرار ندارند و تنها شانس روبرو شدن این دو تیم در مرحله نیمه نهایی خواهد بود، که اگر چنین اتفاقی رخ دهد بسیار خوشحال خواهم شد.
لایتنر در خصوص برگزاری این نشست خبری گفت: نقاشی هایی روی دیوار سفارت سوئیس در تهران کشیده شده که تصاویر «گرانیت ژاکا» بازیکن سوییسی تیم آرسنال و «بریل امبولو» بازیکن شالکه صفر چهار را نشان می دهد.
وی تصریح کرد: تیم ملی سوئیس موفق شده بازیکنانی را از فرهنگ و شخصیت های مختلف در کنار هم جمع کند و به اعتقاد من تیمی قوی در اختیار داریم که سمبل خوبی برای کشورم است.
سفیر ایران در سوئیس اظهار داشت: جام جهانی در کنار مسایل ورزشی رویداد بسیار مهمی است و می تواند مردم را به یکدیگر نزدیک کند و لحظات هیجان برانگیزی را در کنار یکدیگر بگذرانند.
وی در پاسخ به سئوال ایرنا مبنی بر شناختش از تیم ملی ایران گفت: این تیم بسیار قوی تر از آن چیزی است که خیلی ها معتقد هستند و به اعتقاد من اگر تیم ملی ایران بتوانند اعتماد به نفس خود را تقویت کنند شانس خوبی برای صعود دارد.
لایتنر، افزود: در فوتبال ایران افراد بزرگی چون علی دایی حضور دارند که اتفاقا او در کشور ما فرد بسیار شناخته شده ای است. او اطلاعاتی در خصوص تیم ملی ایران به من داد که با توجه به صحبت های دایی وضعیت تیم ایران بسیار خوب است.
وی ادامه داد: مردم ایران عاشقانه فوتبال را دوست دارند و زمانی که برای تماشای دیدار پرسپولیس و استقلال به ورزشگاه آزادی رفته بودم متوجه حضور 80 هزار ایرانی شدم و این اتفاقی است که هیچگاه در کشور من رخ نمی دهد.
ورزشی **9118**3991**1597
  1. تودی فا   
  2. ورزشی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار