تهران - ایرنا - دیدار افتتاحیه جام جهانی 2018 با پیروزی مقتدرانه پنج بر صفر روسیه برابر عربستان همراه شد زیرا نماینده آسیا در این بازی عملکردی پر اشتباه و بسیار ضعیف داشت.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

دیدار افتتاحیه با قدرت نمایی روسیه همراه شد

خبرگزاری جمهوری اسلامی : جام جهانی 2018؛

به گزارش ایرنا؛ بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی فوتبال، امروز (پنجشنبه) با دیدار روسیه و عربستان آغاز شد که این بازی با پیروزی پنج بر صفر روسیه به اتمام رسید تا میزبان شروع خوبی در خاک خود داشته باشد.
این دیدار از گروه نخست جام جهانی در ورزشگاه «لوژنیکی» شهر مسکو و با قضاوت «هرنان میراندا» از آرژانتین برگزار شد.
هرچند عربستان با هدایت «آنتونیو پیزی» مربی آرژانتینی سعی داشت با آرام کردن بازی، بر روند کار تسلط پیدا کند اما روسیه با استفاده از حملاتی که از جناح چپ طراحی کرد به دروازه حریف نزدیک شد.
تلاش بازیکنان میزبان خیلی زود جواب داد و «یوری گازینسکی» در دقیقه دوازدهم با ضربه سر تماشایی، دروازه عربستان را گشود و نخستین گل جام جهانی 2018 را به نام خود ثبت کرد.
در دقیقه 23 «آلان ژاگوئف» مهاجم و ستاره تیم ملی روسیه به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد و جای خود را به «چریشف» داد.
در دقیقه 42 پاس مناسب «گولوین» به «دنیس چریشف» رسید و این مهاجم که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود، با از پیش روی برداشتن دو مدافع عربستان، گل دوم میزبان را به ارمغان آورد. در نهایت، روسیه در نیمه نخست به پیروزی دو بر صفر رسید.
در نیمه دوم بازیکنان تیم عربستان توپ و میدان را بیشتر داشته و در پی جبران گل های خورده بودند، اما ضعف آنان در طراحی حملات اجازه نداد تا فرصت چندانی نصیب نماینده آسیا شود.
سپس نبض بازی دوباره در اختیار میزبان قرار گرفت و در دقیقه 70 «ژیوبا» که تنها ثانیه های از حضورش در میدان می گذشت با ضربه سر، سومین گل این دیدار را برای میزبان به ثمر رساند.
در دقیقه 90 «چریشف» مهاجم روسیه با ضربه ای غیر قابل مهار از پشت محوطه جریمه، گل دوم خود و چهارم تیمش را به ارمغان آورد و جشن روس ها را تکمیل کرد.
در دقیقه 93 «آلکساندر گولوین» که با دادن 2 پاس گل عملکرد خوبی داشت با ضربه آزاد تحسین برانگیز، پنجمین گل میزبان را درون دروازه عربستان جای داد.
در این دیدار، عربستان توانی برای طراحی حملات نداشت و در میانه میدان و حتی خط دفاعی نیز بسیار کند و پر اشتباه نشان می داد تا نخستین نماینده آسیا در جام جهانی 2018، عملکرد پر انتقادی داشته باشد.
در دیگر دیدار گروه نخست، فردا (جمعه) اروگوئه و مصر به مصاف هم می روند.

** ترکیب روسیه:
ایگور آکنفیف، ماریو فرناندز، ایلیا کوتپوف، سرگئی ایگانشویچ، یوری ژیرکوف، یوری گازینسکی، رومن زوبنین، آلکساندر صمدوف(دالر کوزایف)، آلکساندر گولوین، آلان ژاگوئف (چریشف) و فدور اسمولوف (ژیوبا)

** ترکیب عربستان:
عبداله معیوف، اسامه هساوی، عمر هساوی، محمد بریک، سلمان فرج، یحیی شهری(هاتان بهبیر)، محمد سهلاوی(محمد اسیری)، یاسر الشهرانی، عبداله عطیف(فهد موالید)، تیسیر جاسم و سالم الدوساری
شبد** ورزشی**3783**1379
  1. تودی فا   
  2. ورزشی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار