نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه تظاهرات شهروندان فلسطینی را که در حمایت از اهالی غزه برگزار شده بود، سرکوب کردند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

انگیزه‌های تشکیلات خودگردان از سرکوب تظاهرات در کرانه باختری چیست؟

خبرگزاری تسنیم

15481558 کد خبر
24 خرداد تاریخ
 1749992 منبع

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از عربی 21، حملات نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به تظاهرات شهروندان فلسطینی در کرانه باختری که در حمایت از اهالی غزه برگزار شد، موجی از خشم را در میان شهروندان  و گروه‌های فلسطینی، اتحادیه‌ها و تشکل‌های حقوقی برانگیخته است و آن‌ها خواستار توقف این حملات و محاکمه عوامل آن هستند.

در پی این تجاوزها، این سؤالات به اذهان خطور می‌کند که انگیزه‌ دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین از سرکوب تظاهرات‌ چیست و پیامدهایی که این حملات ممکن است برای اوضاع بحرانی فلسطین به همراه داشته باشد چیست؟

در همین راستا "عبدالستار قاسم" استاد علوم سیاسی می‌گوید که تشکیلات خودگردان فلسطین از وحدت می‌ترسد، همانگونه که از شعار و بالابردن پرچم‌ها می‌ترسد و این تشکیلات هیچ دستاوردی را برای ملت فلسطین محقق نکرده است.

وی افزود: تشکیلات خودگردان فلسطین از توسعه دامنه اعتراضات و یا تشدید آن نگران است، زیرا اگر چنین چیزی رخ دهد محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان مجبور به ترک جایگاه خود خواهد شد و این اعتراضات می‌تواند به فروپاشی تشکیلات خودگردان یا دست‌کم دعوت به برگزاری انتخابات بینجامد و این چیزی است که تشکیلات خودگردان آن را نمی‌خواهد.

این استاد دانشگاه درباره تاثیر سرکوب تظاهرات‌ها بر اوضاع داخلی فلسطین گفت: اینگونه اقدامات بر تشکیلات خودگردان تاثیر منفی می‌گذارد و مخالفان آن را بیشتر خواهد کرد. این سرکوب‌ها کمکی به تشکیلات خودگردان فلسطین نمی‌کند.

قاسم اظهار داشت: با توجه به اینکه رسانه‌های بین‌المللی سرکوب تظاهرات شهروندان فلسطینی در کرانه باختری را پوشش دادند، در نتیجه این سؤال برای مردم دنیا ایجاد می‌شود که چگونه تشکیلاتی که می‌گوید به دنبال تشکیل دولت است، با مردم خود که به دنبال رهایی از اشغالگران هستند، اینگونه برخورد می‌کند؟

"فرید الأطرش" از فعالان فلسطینی که در تظاهرات رام الله حضور داشت خواستار توقف فوری حملات تشکیلات خودگردان فلسطین به این تظاهرات صلح‌آمیز شد.

وی افزود: ما به عنوان فعالان حقوقی از مرکز رام الله اعلام می‌کنیم که محمود عباس تشکیلات خودگردان فلسطین باید از ملت فلسطین که فداکاری و شهید تقدیم کرده‌اند، حمایت کند.

از سوی دیگر گروه‌های فلسطینی و اتحادیه‌های فلسطینی نیز در بیانیه‌هایی جداگانه حملات دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به راهپیمایی‌های کرانه باختری را محکوم کردند.

ده‌ها تن از شهروندان ساکن شهر رام الله طی روزهای گذشته با برگزاری تظاهرات و تحصن، عدم رفع تحریم‌های تشکیلات خودگردان فلسطین علیه نوار غزه را محکوم کرده و خواستار اجرای فوری تصمیمات شورای ملی در خصوص حقوق کارمندان شدند.

تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه اعلام کرد که از تظاهرات‌های اعتراض آمیز جلوگیری خواهد کرد.

تشکیلات خودگردان نگران است که دامنه این اعتراضات در سایه فراخوان فعالان برای ادامه آن، توسعه یابد و به گفته ناظران همین امر منجر به تصمیم تشکیلات خودگردان برای ممانعت از تظاهرات‌ها شده است.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار