بلگراد-ایرنا- جامعه اسلامی صربستان در بلگراد و در منطقه سنجاک روز جمعه ( 15 ژوئن برابر با 25 خرداد) را در این کشور به عنوان عید سعید فطر اعلام کرد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

صربستان روز جمعه را عید سعید فطر اعلام کرد

خبرگزاری جمهوری اسلامی

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، سعید نسوفوویچ رئیس العلمای جامعه اسلامی صربستان در بلگراد در کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران در روز آخر ماه مبارک رمضان با اعلام اینکه روز جمعه (25 خرداد) در صربستان عید سعید فطر است به مسلمانان تبریک گفت و افزود : برادران و خواهران پنجشنبه ، روز آخر ماه مبارک رمضان بود و تلاش کردیم تا وفاداری خود را به خداوند متعال نشان دهیم با این هدف که خودمان را از همه کارهایی که ما را از خداوند و انسان دور می کند، حفاظت کنیم.
وی افزود:آنانی که به دعوت خداوند پاسخ دادند، موفق شدند که در ماه مبارک رمضان صلح را برای خود و جهان جستجو کنند و در قلب عشق واقعی به خداوند و انسان را بیابند.
نسوفوویچ ادامه داد: خداوند به ما آموخت که خود و خانواده هایمان، دوستان و همسایگان را حفاظت کنیم و حتی نباید شاخه ای را بدون توجیه و دلیل از درخت قطع بکنیم، زیرا که این عمل گناه و مانند این است که به بال فرشته ای آسیب وارد کرده ایم.
وی همچنین شهروندان و همسایگان را به سفره سنتی عید فطر که هر ساله در خیابان نزدیکی مسجد بایراکلی بلگراد برگزار می شود، دعوت کرد.
رئیس العلمای جامعه اسلامی صربستان نیز عید سعید فطر را به مسلمانان تبریک گفت و پیام عید سعید فطر را صلح و دوستی و همزیستی خوب با دیگران دانست.
مراسم عیدسعید فطر امسال در صربستان از روز جمعه (فردا) آغاز و تا سه روز ادامه دارد.
در این روز های بزرگ، مسلمانان سراسر صربستان و دیگر شهروندان این کشور برای جمع شدن دور سفره ای که در مرکز شهر بلگراد و دیگر شهرهای صربستان پهن می شود، از سوی جامعه فرهنگی مسلمانان صربستان دعوت شده اند.
نماز عید فطر روز جمعه 25 خرداد ساعت 6 صبح به وقت محلی در مسجد بایراکلی بلگراد و دیگر مساجد شهرهای مختلف در صربستان برگزار می شود.
بنابر رسوم دیرینه در صربستان، مسلمانان این کشور در نخستین روز عید فطر پس از اقامه نماز فطر و صرف شیرینی و صبحانه به دید و بازدید آشنایان خود می روند و هر کدام با توانایی های مالی که دارند به مستضعفین و تهی دستان کمک می کنند.
مقامات صربستان نیز در پیام های جداگانه عید سعید فطر را به مسلمانان تبریک گفته و برای آنها صلح و سلامتی آرزو کردند.
براساس آخرین سرشماری های غیررسمی بیش از 300 هزار مسلمان در صربستان زندگی می کنند که حدود 100 هزار نفر آنان در بلگراد و حومه این شهر سکونت دارند.
شبد**436**9122
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار