یک سناتور ارشد آمریکایی از اقدام دولت کشورش در تعلیق رزمایش‌های مشترک نظامی با کره جنوبی انتقاد کرده و گفته که واشنگتن نباید به پیونگ‌یانگ امتیاز بدهد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

سناتور ارشد آمریکایی: نباید به کره شمالی امتیاز بدهیم/ تحریم‌ها ادامه پیدا کنند

خبرگزاری تسنیم

15481825 کد خبر
25 خرداد تاریخ
 1750057 منبع

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک نماینده ارشد در مجلس سنای آمریکا بامداد جمعه در بیانیه‌ای تصمیم دولت آمریکا برای تعلیق رزمایش‌های نظامی با کره جنوبی، پس از نشست سران کشورهای آمریکا و کره شمالی را «اشتباه» اعلام کرد.

«جان مک‌کین»، رئیس‌ کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در بیانیه‌ای نوشته است: «معلق کردن رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی اشتباه است. دادن امتیازهای غیرضروری و یک‌طرفه در راستای منافع ما نیست و تاکتیکی بد برای مذاکره است».

یک مقام مسئول آمریکایی پنجشنبه اعلام کرد که تمرین‌های نظامی عمده (بزرگ‌مقیاس) در شبه‌جزیره کره تا اطلاع‌ ثانوی معلق شدند. این مطلب را خبرگزاری فرانسه گزارش داد. از سوی دیگر، اسپوتنیک نیز گزارش داد که پنتاگون اعلام کرده است تمرین‌های نظامی با کره جنوبی تعلیق شده‌اند.

این تصمیم در پی دیدار رهبران کره‌شمالی و آمریکا در سنگاپور اتخاذ شد. ترامپ در کنفرانس خبری خود پس از این دیدار عنوان کرده بود به خاطر مذاکره با کره شمالی برای حصول به یک توافق، برگزاری تمرین‌های نظامی در منطقه مناسب نیست. 

«جان مک‌کین» که عضو حزب جمهوری‌خواه است و جزو قانونگذاران هم‌حزب ترامپ محسوب می‌شود برای موفقیت ترامپ در گفت‌وگوهای دیپلماتیک با کره شمالی آرزوی موفقیت کرده، اما از او خواسته از دادن امتیاز برای نشان دادن «حسن نیت» اجتناب کند. 

در این بیانیه آمده است: «کماکان امیدوارم رئیس‌جمهور ترامپ در تلاش‌های دیپلماتیک برای دستیابی به عاری‌سازی کامل، بازگشت‌ناپذیر و قابل راستی‌آزمایی شبه‌جزیره کره موفق باشد، اما ما نباید بهای ادامه گفت‌وگوها را واگذاری امتیازاتی قرار دهیم که اصطلاحاْ برای حسن نیت هستند و بار آنها را به خودمان تحمیل کنیم».

او ادامه داده است: «ایالات متحده بایستی به صراحت اعلام کند: ما خواستار صلح در شبه جزیره کره از طریق گفت‌وگو هستیم، اما این کره شمالی است که با رفتارهای تجاوزکارانه و نقض حقوق بشر بیشترین تهدید را علیه صلح به وجود آورده است. و تا زمانی که کره شمالی گام‌های ملموسی برای تغییر آن برندارد، هیچ امتیازی نباید بدهیم و تحریم‌ها باید ادامه پیدا کنند».

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند. 

کره شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است. 

کره شمالی می‌گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد از برنامه موشکی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار