به گزارش ایسنا، دکتر عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی، پژوهشی وزارت ورزش و جوانان با این مقدمه به بیان چند نکته در رابطه با تیم ملی ایران و شرایط حال حاضر ملی‌پوشان کشورمان در این رقابت جهانی پرداخته و می‌نویسد: جاذبه‌های فراوان جام جهانی فوتبال و انعکاس گسترده رسانه‌ای آن به گونه‌ای است که در طول روزهای برگزاری این رویداد، سایر رویدادهای مهم جهان در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی ...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

جام جهانی ٢٠١٨؛ امیدها و انتظارات

خبرگزاری دانشجویان ایران

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی، پژوهشی وزارت ورزش و جوانان با این مقدمه به بیان چند نکته در رابطه با تیم ملی ایران و شرایط حال حاضر ملی‌پوشان کشورمان در این رقابت جهانی پرداخته و می‌نویسد:


جاذبه‌های فراوان جام جهانی فوتبال و انعکاس گسترده رسانه‌ای آن به گونه‌ای است که در طول روزهای برگزاری این رویداد، سایر رویدادهای مهم جهان در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی ورزشی تحت الشعاع قرار گرفته و می‌تواند افکار عمومی مردم در سراسر جهان فارغ از رنگ و نژاد و مذهب را با خود همراه ساخته و در طول روزهای برگزاری این رویداد، به جهت ایجاد یک فضای رقابتی مملو از هیجان و نشاط، شرایط متفاوتی را به لحاظ فردی و اجتماعی برای آنان رقم بزند.
و اما چند نکته در باره حضور ایران در جام جهانی بیست و یکم؛


نکته اول؛ تیم ملی فوتبال ایران در این جام جهانی شرایط کاملا متفاوتی را نسبت به دوره‌های قبلی داشت که برخی تفاوت‌ها عبارتند از:
- کسب نتایج درخشان و فاصله قابل توجه با رقبای آسیایی در رقابت‌های مقدماتی برای نخستین بار
- راهیابی مقتدرانه و بدون اما و اگر فوتبال ایران به عنوان تیم نخست آسیا و اولین تیم راه یافته به جام جهانی ٢٠١٨
- صعود به جام جهانی در دو دوره متوالی برای نخستین بار در تاریخ حضورهای ایران در این مسابقات
- آرامش خاطر و دوری از استرس و نگرانی در تیم ملی و به تبع آن در علاقمندان و تماشاگران به جهت کسب امتیازهای لازم از ابتدا تا انتهای رقابت های مقدماتی

نکته دوم؛ راهیابی فوتبال ایران به جام جهانی موجی از نشاط و امید، هیجان و شور و شعف را در جان مردم خسته از مشکلات و تنگناهای زندگی ایجاد کرد و شادابی و طراوت را به روح جامعه دمید.


نکته سوم؛ حضور هرچه موفق‌تَر تیم ملی فوتبال در جام جهانی ٢٠١٨ نیازمند حمایت همه جانبه از سوی مردم، رسانه ها، دولت و نهادهای متولی ورزش و فوتبال بود که این مهم نیز نسبت به گذشته با شرایط بسیار بهتری انجام شد و ملی پوشان فوتبال در فضای روانی توام با آرامش و رضایت به این مسابقات بدرقه شدند.


نکته چهارم؛ انتظار مردم از تیم ملی فوتبال برای کسب نتیجه در جام جهانی ٢٠١٨ انتظاری معقول و واقع بینانه است. چرا که شرایط و موقعیت تیم های حاضر در گروه ایران را بخوبی می شناسند و می دانند که در میدان رقابت فوتبال باید بدون رویاپردازی و منطبق با واقعیت و منطق خاص فوتبال حاضر شد و انتظار نتیجه داشت.

و نکته پنجم؛ امیدواری به ارائه بازی های درخشان از سوی سرداران فوتبال ایران در آوردگاه جام جهانی روسیه است. هر چند که قرار گرفتن در گروهی که قهرمانان جهان، اروپا، و آفریقا در آن حضور دارند و رویارویی با این سه تیم برتر با دشواری های خاص خود همراه خواهد بود، اما بازیکنان و کادرفنی ما نیز آن چنان که در دیدارهای مقدماتی و تدارکاتی جام جهانی روسیه و پیش از آن در مسابقات جام جهانی برزیل و در مقابل تیمی چون آرژانتین با تمام ستارگانش به نمایش گذاشتند تیمی دست و پا بسته و از پیش باخته نبوده و می توانند تهدیدی جدی برای هرسه تیم حاضر در گروه خود باشند و با ارائه یک فوتبال حساب شده و منطقی حتی بتوانند برای نخستین بار شانس صعود به دور دوم مسابقات را داشته باشند.
ما به توان فنی و غیرت و تعصب یوزهای ایرانی در جام جهانی روسیه در ارائه بهترین نمایش فوتبال امید داریم و اطمینان داریم که می توانیم منتظر شنیدن خبرهای خوب از روسیه نیز باشیم.

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. ورزشی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار