وبسایت رسمی برنامه نود - دیدار اسپانیا - پرتغال در ساعت 22:30 امشب (جمعه) در ورزشگاه «فیشت» در گروه دوم،  اولین بازی بزرگ جام جهانی 2018 محسوب می شود. به گزارش وبسایت نود، اگرچه جمعه هنوز روز دوم جام جهانی 2018 محسوب می شود ولی شاهد اولین جدال بزرگ بین غول های جام جهانی خواهیم بود. جدال مهم گروه دوم مسابقات، بین دو قهرمان قبلی یورو است، دو تیمی که در تورنمنت های معتبر همیشه یک مدعی بوده اند. اما نکته...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

پیش بازی اسپانیا - پرتغال/ همه چیز تحت تاثیر دگرگونی روی نیمکت لاروخا

برنامه نود

15481856 کد خبر
25 خرداد تاریخ
 458254 منبع
 برنامه نود خبرگزاری

وبسایت رسمی برنامه نود - دیدار اسپانیا - پرتغال در ساعت 22:30 امشب (جمعه) در ورزشگاه «فیشت» در گروه دوم،  اولین بازی بزرگ جام جهانی 2018 محسوب می شود.

به گزارش وبسایت نود، اگرچه جمعه هنوز روز دوم جام جهانی 2018 محسوب می شود ولی شاهد اولین جدال بزرگ بین غول های جام جهانی خواهیم بود. جدال مهم گروه دوم مسابقات، بین دو قهرمان قبلی یورو است، دو تیمی که در تورنمنت های معتبر همیشه یک مدعی بوده اند. اما نکته مهم این دیدار حساس که شاید همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده، تغییر بزرگ روی نیمکت اسپانیاست. 48 ساعت پیش لوپتگی سرمربی لاروخا بود ولی حالا او مرد شماره  یک مادرید است و هیرو باید سکان هدایت اسپانیا را به دست بگیرد، اتفاقی که شاید به نفع رقبای لاروخا در گروه ب و احتمالاً مدعیان جام تمام شود.

img

شرایط خاص

این مسابقه در ورزشگاه Fisht شهر سوچی برگزار می شود. تیم داوری از ایتالیاست، جیانلوکا روکی داور مسابقه است و یک داور از ژاپن، داور چهارم بازی است. اگرچه هیرو هنوز 48 ساعت هم نیست که هدایت تیم ملی کشورش را برعهده گرفته ولی به یک تورنمنت موفق خوشبین است، او بر این باور است که بازیکنان متحد و منسجم در پی کسب موفقیت هستند. اسپانیا در بازی های دوستانه پیش از شروع جام، عالی بود ولی سوال بزرگ این است این موفقیت در دوران هیرو هم تکرار می شود؟ در آن سمت سانتوش بزرگترین موفقیت تاریخ فوتبال پرتغال را در سال 2016 رقم زد، و حالا به دنبال این هستند تا نشان دهند آن قهرمانی اتفاقی نبوده است. رونالدوی آماده بعد از ثبت هتریک قهرمانی در لیگ قهرمانان، می خواهد رویاهایش را با پرتغال تکمیل کند.

img

غایب بزرگ 

دنی کارواخال بعد از مصدومیت در فینال لیگ قهرمانان، به تمرینات اسپانیا برگشته ولی بعید است به دیدار اول این تیم مقابل پرتغال برسد. در آن سمت پرتغال مصدوم خاصی ندارد و می تواند با تمام قوا به مصاف همسایه خود برود.

 رویارویی‌های قبلی

این دو تیم تاکنون 36 بار به مصاف هم رفته اند، اسپانیا 16 بار پیروز شده، پرتغال فقط 6 بار برنده شده و ده بار هم بازی با تساوی پایان یافته است. دو تیم سال 2010 در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی به مصاف هم رفتند که اسپانیا موفق شد پرتغالِ کیروش را شکست دهد و تا قهرمانی هم پیش برود.

img

ترکیب احتمالی

اسپانیا: دخیا، آلبا، راموس، پیکه، ناچو، بوسکتس، تیاگو، اینیستا، ایسکو، سیلوا، کاستا

پرتغال: پاتریشیو، گوئریرو، فونته، پپه، سدریک، ژوئائو ماریو، موتینیو، سیلوا، رونالدو، گوئدس

img

نکات آماری

*تنها جدال دو تیم در جام های جهانی در سال 2010 بود که اسپانیا با گل ویا پیروز شد.

*4 جدال این دو تیم در تورنمنت های معتبر ملی، تنها 4 گل داشته است!

*پرتغال با قهرمانی در جام جهانی می تواند به چهارمین تیم ملی در تاریخ بدل شود که دو قهرمانی پیاپی در یورو و جام جهانی را به ثبت می رساند.

*هیچ یک از 14 بازی اخیر اسپانیا در جام جهانی، مساوی تمام نشده است.  اسپانیا در شش مسابقه قبلی اش در دور گروهی، سه بار باخته است.

*اسپانیا در مقدماتی جام جهانی، در ده مسابقه فقط سه گل خورد و در کل رقابت ها شکست ناپذیر بود.

*رونالدو با تاثیر مستقیم در 18 گل در مرحله مقدماتی شامل 15 گل زده، بهترین رکورد را داشت، البته او هرگز در بازی های ملی در مقابل اسپانیا گلزنی نکرده است.

 

1878

  1. تودی فا   
  2. ورزشی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار