خیابان مرحوم عطائی ارومیه مهم‌ترین خیابان این شهر از منظر حمل و نقل مسافر درون شهری به شمار می‌رود که اصولاً باید از لحاظ ساختاری و ظاهری بهترین خیابان باشد اما قضیه برعکس است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

بی‌تفاوتی مدیریت شهری به معضلات خیابان عطائی ارومیه + فیلم

خبرگزاری تسنیم

15481902 کد خبر
25 خرداد تاریخ
 1749708 منبع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، متولیان مدیریت این شهر به چهره و زیبایی ارومیه چندان اهمیتی نمی‌دهند و می‌توان گفت که شهر را به حال خود رها کرده اند و بسیار از مدیران شهری فقط از صندلی‌های ریاست خود مراقبت می‌کنند تا کس دیگر روی آن‌ها ننشیند و همواره شعار را به جای عمل سرلوحه کارهای خود قرار داده‌اند.

از این بی نظمی‌ها می‌توان به میدان ولایت فقیه یا همان مرکز این شهر اشاره کرد که محل فروش سیگار، قلیان، چاقو، مرغ و خروس و حتی اگر کمی بیشتر در این منطقه پرس‌وجو شود، مواد مخدر و حتی انواع موارد غیر اخلاقی نیز پیدا می‌شود؛ اتفاقات این میدان در مرکز شهر ارومیه و در کنار تندیس مقدس 3 شهید بزرگوار مهدی و حمید باکری و مهدی امینی برازنده ارومیه نیست.

کمی بالاتر از این منطقه خیابان مرحوم عطائی وجود دارد که اگرچه به ظاهر اوضاع در این خیابان به بدی میدان ولایت فقیه نیست اما بی‌نظمی و تردد زیاد اتوبوس‌ها و دست‌فروشان در آن موج می‌زند و چهره‌ای زشت از خیابان را به کسانی که به این شهر سفر می‌کنند، ارائه می‌دهد.

img

مغازه‌ها مالیات می‌دهند؛ دست‌فروشان سود می‌کنند!

رضا حسینی یکی از مغازه‌داران خیابان عطائی گفت: ما تنها مغازه‌ای هستیم که در این خیابان اجناس خود را بیرون از مغازه و در پیاده رو پهن نکرده‌ایم و از این کار نیز ضرر می‌کنیم.

img

وی افزود: از مغازه‌ها مالیات، دارایی و عوارض می‌گیرند و هیچ‌گونه خدماتی نیز به آن‌ها ارائه نمی‌دهند و در این خیابان دست‌فروشان بدون پرداخت یک ریال از این موارد کلی سود می‌کند و همه به مغازه‌داران اعتراض می‌کنند.

حسینی گفت: دست‌فروشان و مغازه‌داران با پهن کردن وسایل خود در پیاده‌رو تردد مردم را با مشکل مواجه می‌کنند و چندین بار با سایر مغازه‌داران نامه‌هایی در ارتباط با سامان دهی این وضع نوشته شده است که متأسفانه کسی رسیدگی نمی‌کند.

img

خبرنگار تسنیم به همراه حسین پناهی عضو شورای اسلامی شهر ارومیه سری به این خیابان زد تا از نزدیک علت این شرایط به وجود آمده در خیابان شهید عطائی را از وی جویا شود.

دستور ابلاغ شده به مغازه‌ها و دست‌فروشان داده نشده است

پناهی گفت: مدتی است که سعی می‌شود وضعیت خیابان عطائی و امام خمینی (ره) و مسجد اعظم این شهر از نظر وضعیت سد معبری سامان دهی  شود و تاش‌های زیادی در این ارتباط صورت گرفته است و مصوبه‌هایی نیز تصویب شده است.

وی افزود: ابلاغی که در شهرداری و شورای شهر تصویب شده است به دست مغازه‌داران و دست‌فروش‌ها داده نشده است و سپس انتظار داریم که این افراد از ابلاغی که دریافت نکرده‌اند اطاعت کنند.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: باید دست‌فروشان به بازارچه‌های مخصوص روز هدایت شوند و در آنجا به کسب روزی خود مشغول باشند؛ چراکه این افراد از روی ناچاری و بیکاری مجبور هستند از صبح تا شب و در پر رفت‌وآمدترین منطقه بساط خود را پهن کنند.

img

وی تصریح کرد: مغازه‌ها نیز باید اجناس خود را در داخل مغازه به فروش برسانند و اگر این اتفاق رخ دهد وضعیت ظاهری خیابان شهید عطائی بهتر خواهد شد و خیلی از مغازه‌ها تجاوز به حریم دارند و اکثر سدّمعبرها مربوط به مغازه‌ها است.

مسئولان مربوطه وظایف خود را به درستی انجام دهند

پناهی خاطرنشان کرد: مسئولان مربوطه باید در این راستا وظایف خود را به درستی انجام دهند و شورای اسلامی شهر ارومیه و شهرداری این شهر نتوانست به راهکارهای مدنظر خود دست یابد.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه بیان کرد: مصوّبات باید از سوی شهردار بازنگری و تصمیمات تازه‌ای گرفته شود تا این خیابان و سایر نقاط شهر از وضعیت خوبی برخوردار شوند.

img

فیلم و گزارش یوسف عباسی

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار