از ابتدای ماه مبارک رمضان آب شرب مردم بندرماهشهر با وجود فشار کم آب و قطعی مدام آن گزارش‌های شهروندان حاکی از آن است که این آب دارای بوی لجن و رنگ سیاهی به خود گرفته است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

خوزستان| ‌رنگ عجیب و بوی غیرقابل تحمل ‌آب شرب ‌در ماهشهر

خبرگزاری تسنیم

15481965 کد خبر
25 خرداد تاریخ
 1749354 منبع

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرماهشهر، از ابتدای ماه مبارک رمضان که نیاز شهروندان به آب با توجه به فصل تابستان و گرمای 50 درجه‌ای چند برابر می‌شود، به گفته برخی از مردم آب شرب مردم بندرماهشهر تنها به مدت کوتاهی در طول روز با پمپ فشار خانگی وصل شده و منازلی که پمپ ندارند در طول روز از آب محروم‌اند اما با وجود فشار کم آب و قطعی مدام آن گزارشات شهروندان حاکی از آن است که این آب دارای بوی لجن بوده و رنگ سیاهی به خود گرفته است.

حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر ماهشهر اظهار داشت: آب شرب در بعضی مناطق شهرستان وضعیت مناسبی ندارد؛ شهروندان با نمونه آب به دفتر بنده مراجعه کرده و خواستار رسیدگی به وضع آب شهرستان شدند.

وی افزود: اداره آب‌وفاضلاب شهرستان اقدامات خوبی انجام داده اما متأسفانه به دلیل کمبود اعتبارات تلاششان نیمه کاره مانده است.

 وضو و غسل با آب بندر ماهشهر اشکال شرعی دارد

امام جمعه شهرستان بندر ماهشهر با اشاره به بو و رنگ آب شرب بیان کرد: بی‌کیفیتی آب شرب موردی بوده که به دلیل نوسانات آب و فرسودگی لوله‌های انتقال آب بوده است البته وضو و غسل با آب فعلی شهرستان اشکال شرعی دارد.

وی گفت: از مسئولان استانی و شهرستان تقاضای تزریق اعتبارات به این محل را دارم تا مشکل آب شرب شهرستان از لحاظ کمیت و کیفیت برطرف شود.

img

محسن بیرانوند نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم بندرماهشهر اظهار داشت: سیستم آب رسانی شهرستان مشکل ساختاری دارد؛ سازمان آب جنوب شرق آب شهرستان را به ایستگاه دریاچه نمک تحویل می‌دهد و آب از این ایستگاه با 4 پمپ به سمت ایستگاه ناحیه صنعتی برای تقسیم در شهر پمپاژ می‌شود.

وی افزود: مشکل اصلی فشار آب در ایستگاه دریاچه نمک بوده که از 4 پمپ آن تنها یک پمپ آن فعال بوده و 3 پمپ دیگر از مدار خارج شده و غیر فعال‌اند.

فرماندار شهرستان بندر ماهشهر با اشاره به بازسازی و تعمیر تأسیسات پمپاژ آب شهرستان بیان کرد: طبق توافق انجام شده تجهیزات و تأسیسات ایستگاه ناحیه صنعتی باید توسط آبفا استان خوزستان تعمیر و بازسازی شده و تأسیسات دریاچه نمک باید از محل شورای راهبردی تأمین اعتبار می‌شده که تا سال گذشته این کار توسط فرماندار قبل صورت نگرفته بود.

حداکثر تا دو ماه آینده مشکل قطعی مدام آب شهروندان برطرف خواهد شد

وی گفت: در 15 روز گذشته با جابه‌جایی 6 میلیارد ریال از اعتبار ورزشگاه شهرستان به این بخش و در آینده با تخصیص 4 میلیارد ریال دیگر، اعتبار لازم برای بازسازی و تعمیر ایستگاه دریاچه نمک تأمین خواهد شد و در یک ماه آینده 4 پمپ ایستگاه دریاچه نمک وارد مدار شده و مشکل کمیت و قطعی مداوم آب شهرستان برطرف خواهد شد.

بیرانوند با اشاره به رنگ و بوی بد آب شهرستان عنوان کرد: مخازن کلر زنی با اعتبار 120 ملیارد ریال در حال بازسازی بوده و تا انتهای سال جاری این بازسازی به پایان خواهد رسید که این بازسازی شامل کار‌های عمرانی، بهداشتی و لوله کشی بوده و از سال آینده شهروندان مشکلی در بحث کیفیت و کمیت نخواهند داشت.

img

وی ادامه داد: متأسفانه فرماندار قبلی اعتبارهای زیرسازی‌های شهرستان را تأمین نکرده و بنده وارث این جریان هستم وگرنه وضعیت فعلی برای آب شهرستان پیش نمی‌آمد.

فرماندار شهرستان بندر ماهشهر در پایان با اشاره به ساعات قطعی آب خاطرنشان کرد: با وجود کمبود آب اداره آبفا شهرستان آب را بین همه مناطق تقسیم کرده تا هیچ منطقه‌ای بدون آب نماند و بنده قول می‌دهم تا یک ماه آینده مشکل کمیت آب برطرف خواهد شد.

دست‌وپنجه نرم کردن ماهشهری‌ها با بی‌تدبیری مسئولین

به گزارش تسنیم، بیش از نیمی از آب ورودی به شهرستان بندر ماهشهر توسط صنایع پتروشیمی حاضر در منطقه استفاده می‌شود اما صنایع هیچ گونه زیرسازی برای انتقال آب سالم و با کیفیت انجام نداده و فقط با آلودگی دریا و هوا مردم این شهر را در معرض بیماری‌های مختلف قرار داده‌اند.

از نکات قابل توجه در صحبتهای بیرانوند فرماندار بندر ماهشهر، می‌توان به کم‌کاری‌های فرماندار قبلی شهرستان بندرماهشهر اشاره کرد و باید دید اکنون عالی‌ترین مقام دولتی شهرستان بندرماهشهر چه کارنامه‌ای برای خود خواهد داشت و آیا می‌تواند آبروی رفته‌ی دولت تدبیر و امید در شهرستان بندرماهشهر را خریداری کند یا نه؟!

علی گلمرادی نماینده بندرماهشهر نیز خود را به جریان حریم و محدوده و شهرستان بندر امام مشغول کرده و از پیگیری دغدغه‌ها و مشکلات مردم شهرستان بندرماهشهر باز مانده است؛ مردم بندرماهشهر با وجود منابع مالی غنی با بی‌تدبیری مسئولین دست‌وپنجه نرم می‌کنند و از حقوق ابتدایی خود محروم شده‌اند.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار