یک مقام اماراتی، بعد از منهدم شدن یک ناوچه این کشور در جریان تجاوز هوایی و دریایی ائتلاف سعودی برای اشغال بندر «الحدیده» ادعا کرده آمریکا درخواست کشورش برای حمایت در این عملیات را رد کرده است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

ادعای مقام اماراتی: آمریکا درخواست ما درباره عملیات «الحدیده» را رد کرد

خبرگزاری تسنیم

15481967 کد خبر
25 خرداد تاریخ
 1750066 منبع

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام اماراتی بامداد جمعه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز مدعی شده ایالات متحده آمریکا درخواست این کشور برای دریافت تجهیزات مربوط به گردآوری اطلاعات، مین‌روبی و عملیات‌های هوایی شناسایی، تجسس و اطلاعات در حمایت از عملیات نظامی در بندر «الحدیده» را رد کرده است.

این مقام اماراتی که به شرط عدم افشای نامش با رویترز گفت‌وگو می‌کرد، مدعی شده که فرانسه با تأمین تجهیزات مین‌روبی برای این عملیات موافقت کرده است.

 اظهارات مقام اماراتی پس از منهدم شدن یک ناوچه این کشور در پی دور جدید تجاوز سنگین هوایی و دریایی ائتلاف سعودی برای اشغال بندر الحدیده مطرح می‌شود.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز چهارشنبه و در پی دور جدید تجاوز سنگین هوایی و دریایی ائتلاف سعودی برای تصرف بندر الحدیده، یک ناوچه اماراتی را در سواحل این بندر منهدم کردند.

 منابع محلی یمنی روز پنجشنبه با رد شایعات مطرح‌شده در برخی شبکه‌های اجتماعی درخصوص احتمال سقوط بندر الحدیده یمن در پی آغاز حمله ائتلاف متجاوز سعودی تأکید کردند: اوضاع در شهر الحدیده باثبات و در کنترل کامل نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن است.

در حال حاضر بندر الحدیده تنها بندر یمنی است که مقدار اندکی از کمک‌های انسانی از طریق آن وارد یمن می‌شود، اما نیروهای سعودی و امارات با افزایش نیروهای نظامی خود و ارسال صدها تانک و تجهیزات نظامی دیگر و استفاده از مزدوران داخلی یمن و جدایی طلبان شورشی به دنبال تقویت نیروها برای اشغال این منطقه بر آمده و نیروهای خود را در منطقه الدریهمی در 10 کیلومتری جنوب الحدیده مستقر کرده‌اند.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار