رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای شهر همدان با بیان اینکه پس از گذشت ۱۷ سال هنوز فاز نهایی تالار قرآن تکمیل نشده است، گفت: ما برای مجموعه‌های فرهنگی، موضوع درآمد را پیش‌بینی نمی‌کنیم بلکه باید در این مجموعه‌ها هزینه شود....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

همدان|فاز نهایی تالار قرآن پس از گذشت ۱۷ سال هنوز تکمیل نشده است

خبرگزاری تسنیم

15481974 کد خبر
25 خرداد تاریخ
 1749594 منبع

سید مسعود عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان درباره واکنش رئیس شورای اسلامی شهر همدان به موضوع برخی ساخت‌وسازهای مجدد در تالار قرآن  اظهار داشت: این پروژه در سال 80 و متناسب با نیازهای آن سال طراحی و ساخته‌ شده است.

وی افزود: هنگام اجرای پروژه ما با برخی موارد روبه‌رو و متوجه شدیم برخی کاربری‌هایی که مشاور برای این پروژه دیده است، نیازهای روز را برطرف نمی‌کند؛ مثل اینکه سیستم تأسیساتی این پروژه در خود تالار قرآن دیده‌ شده بود که هنگام اجرا متوجه این نقیصه شده و با اطلاع دادن به مشاور طرح، مشکل را برطرف کردیم.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای شهر همدان بابیان اینکه این‌گونه تغییرات برای شهرداری هزینه‌هایی داشت، گفت: در بحث طراحی سن سالن اصلی مجموعه نیز هنگام اجرا متوجه شدیم که این بخش با مجموعه تالار سنخیت ندارد؛ به همین دلیل همان زمان موضوع را به مشاور اطلاع داده و ایشان نیز پذیرفت، اما در آن  مقطع چون برای پوشش نهایی سقف مشکل اعتباری داشتیم نتوانستیم این مشکل را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه بعد از گذشت 17 سال از آن ماجرا در حال حاضر برای بهره‌برداری از سالن اصلی این مجموعه تغییراتی در حال اعمال شدن است، بیان کرد: در گام نخست برای پوشش سقف این سالن تمهیدات لازم اتخاذ شود و دیگر اینکه سن سالن را باید بزرگ‌تر کنند.

عسگریان در پاسخ به اینکه آیا در این مجموعه اشکالات مهندسی و ساخت‌وساز وجود دارد، ابراز کرد: بزرگ کردن سن به معنی وجود مشکلات ساختاری و ساخت‌وساز غیراصولی نیست، بلکه این مجموعه نیاز به تغییراتی دارد تا پس از گذشت 17 سال، نیازهای روز مجموعه را برطرف کند.

وی با تأکید  بر اینکه این‌گونه هزینه‌ها برای مجموعه‌ای که 18 هزار مترمربع زیربنا دارد اجتناب‌ناپذیر است مطرح کرد: طراحی اولیه مجموعه مربوط به سال 80 است و امروز هنوز در مرحله‌ای قرار داریم که فاز نهایی این مجموعه تکمیل‌نشده و نیاز به تکمیل و اصلاح و غیره دارد که این نیز در حال انجام است.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای شهر همدان در پاسخ به انتقاد رئیس شورای شهر همدان مبنی بر درآمدزا نبودن این مجموعه فرهنگی افزود: ما برای مجموعه‌های فرهنگی خود، موضوع درآمد را پیش‌بینی نمی‌کنیم بلکه می‌گوییم باید در این مجموعه‌ها هزینه شود که این نیز از نظر ما یک سرمایه گذاری است.

وی بابیان اینکه سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگی  و موضوعاتی مانند آموزش شهروندی و کارهای فرهنگی ضروری است عنوان کرد: اساس کار ما بر این نیست که از مراکز فرهنگی خود به آن معنایی که برخی در نظر دارند، درآمد داشته باشیم.

عسگریان درباره موضوع تحقیق و تفحص از روزنامه هگمتانه نیز ابراز کرد: ما از همه قسمت‌های شهرداری می‌توانیم تحقیق و تفحص را انجام دهیم کما اینکه هم‌اکنون نیز در کمیسیون نظارت درباره موارد دیگر بحث شده و افراد هم درباره موارد توضیح می‌دهند.

وی افزود: درباره موضوع تحقیق و تفحص از روزنامه هگمتانه نیز موضوعاتی وجود دارد که دوستان خواهان این موضوع شدند و می‌خواهند موضوع درآمد- هزینه روزنامه و یا اینکه آیا نیاز هست ماده 16و ماده 17  برای کمک مالی به این روزنامه صورت گیرد یا خیر را بررسی کنند.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای شهر همدان در پاسخ به این سؤال که آیا موضوع تغییر تیم مدیریتی این روزنامه نیز بحث می‌شود یا خیر گفت: فعلا درصدد انجام تحقیق و تفحص از این مجموعه هستیم و هر جا ایراد  یا نقطه قوتی وجود داشته باشد آن را بیان می‌کنیم.

وی بابیان اینکه تحقیق و تفحص از روزنامه هگمتانه به معنای اخذ تصمیم ویژه درباره وضعیت کمی و کیفی این مجموعه نیست عنوان کرد: ما بر حسب وظیفه نظارتی خود باید نظارت لازم را داشته باشیم و این تحقیق و تفحص نیز در همین راستا انجام می‌شود.

عسگریان درباره انتصابات جدید شهرداری همدان و اظهارات اخیر رییس شورای شهر همدان دراین‌باره اظهار داشت: تأکید ما به شهردار همدان در حوزه انتصابات ملاک قرار دادن شایسته‌سالاری است که این انتصابات نیز از نظر ایشان بر همین اساس بوده است.

 وی تصریح کرد: اعضای شورای شهر همدان در انتصابات اخیر شهرداری نقشی نداشتند و حتی خود ما در یک ضیافت افطار متوجه تغییرات شدیم و امیدواریم این نیروهای جوان  بتوانند به نحو احسن به وظایف و مسئولیت‌های خود عمل کنند.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای شهر همدان تصریح کرد: ما درنهایت شخص شهردار را به عنوان مدیر ارشد حوزه مدیریت شهری می‌شناسیم  و تمام توقعات و انتظارات مردم را از ایشان درخواست می‌کنیم درنتیجه اگر نقطه ضعفی باشد آن را مطرح و اگر نقطه قوتی وجود داشته باشد آن را تقویت می‌کنیم.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار