قصدی برای نمایش فیلم‌های هالیوودی و آمریکای جنوبی نداریم؛ در بخش سینمای ملل درصدد هستیم که آثار فاخر و شاخص کشورهای مختلف از جمله فرانسه و آلمان را معرفی کنیم.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

بازگشایی سینمای ملل و مرور آثار فاخر در تلویزیون

خبرگزاری تسنیم

15607114 کد خبر
22 تير تاریخ
 1773490 منبع

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، پس از گسترش سیستم پخش دیجیتال در کشور تعداد شبکه‌های سراسری به‌تدریج افزایش یافت که در این راستا پس از افتتاح شبکه مستند، شبکه شما، شبکه بازار و شبکه نمایش در پنجم بهمن‌ماه 90 راه‌اندازی شد. شبکه نمایش از بیست و هفتم دی‌ماه 93 با پخش سریال کره‌ای «سرنوشت» پخش سریال‌های جدید خود را آغاز کرد. البته با برگزاری مسابقه ستاره بیست و پخش افتتاحیه و اختتامیه جشنواره‌های فیلم فجر نام شبکه نمایش بیشتر سر زبان‌ها افتاد.

امیرعباس اشرف مدیر تأمین و برنامه این شبکه درباره راه‌اندازی باکس سینمای ملل گفت: از ساعت 19 هر روز، یکی از سینماهای دنیا که برگزیده‌ترین فیلم‌ها را تولید کرده‌اند ضمن معرفی روی آنتن شبکه نمایش می‌روند. البته برای این معرفی استثنا قائل شده‌ایم یعنی قصدی برای نمایش فیلم‌های هالیوودی و آمریکای جنوبی نداریم. در بخش سینمای ملل درصدد هستیم که آثار فاخر و شاخص کشورهای مختلف از جمله فرانسه و آلمان را معرفی کنیم و بگوییم الزاماً بهترین‌ فیلم‌های دنیا در هالیوود و آمریکای جنوبی تولید نمی‌شوند. ان‌شاءالله بعد از فرانسه و آلمان به‌سراغ سینمای ژاپن هم خواهیم رفت.

وی با اشاره به مرور آثار هنرمندان کشورهای مختلف از جمله ایران، تصریح کرد: ساعت 21 هر شب در شبکه نمایش مروری بر بهترین آثار هنرمندان کشورهای مختلف از جمله ایران داریم. اتفاقاً در هفته آینده مصادف با سالگرد زنده‌یاد خسرو شکیبایی آثاری را متناسب با این هنرمند به‌یادماندنی سینما، تئاتر و تلویزیون به‌روی آنتن می‌بریم و این دست کارها ادامه خواهد داشت. ساعت 23 هر شب هم مخاطبین شبکه بدانند فیلم‌های جذاب، جدید و نو در سینمای ایران و جهان را می‌توانند از گیرنده نمایش دنبال کنند.

اشرف سیاست موجود در انتخاب سریال‌ها و فیلم‌های شبکه تماشا را براساس کیفیت و دلچسب‌بودن فیلم برای مخاطب دانست و به خبرنگار فرهنگی تسنیم گفت: معمولاً یک گردهمایی میان اعضای شورای فیلم و مسئولین فنی شبکه برگزار می‌کنیم که براساس آن دلچسب‌ترین فیلم‌ها برای مخاطبین که قابلیت HD دارند در شبکه تماشا پخش می‌شوند. البته این وجه تمایزها دست ما را بسته و هر نوع سریال و فیلمی را نمی‌توانیم به‌روی آنتن شبکه تماشا ببریم. مصداق بارز آن دردسرهای عظیم بود که هم به‌لحاظ کیفی و هم وجه مخاطب‌پسندبودن شاخصه و ویژگی پخش را داشت و از طرفی باکس ویژه انقلاب را هم به بازپخش سریال «کیمیا» اختصاص دادیم که هم مردم استقبال خوبی در زمان پخش اولیه این مجموعه داشتند و هم می‌توانستیم این سریال را با نسخه HD برای مخاطب پخش کنیم.

به گزارش تسنیم، شبکه تماشا در سی‌ام آذرماه سال 91 در سیستم دیجیتال تهران قابل دریافت شد و تا روز پنجم دی ماه سال 91 اقدام به پخش آنونس‌ها و تبلیغ سریال‌های آینده خود کرد. شبکه تماشا در پنجم دی‌ماه سال 91 با نمایش سریال‌های «نابرده رنج»، «متشکرم»، «دوران سرکشی» و «دوران کهن» پخش آزمایشی خود را آغاز کرد و به جمع شبکه‌های بیست‌گانه تلویزیون پیوست و برای مردم تهران خصوصاً جنوب استان تهران و برخی مناطق استان قم با استفاده از مبدل‌های دیجیتال قابل دریافت شد. پس از دو سال تمام فعالیت 24ساعته روز چهارشنبه بیست و ششم آذرماه سال 93 پخش برنامه‌های شبکه تماشا به‌یک‌باره و در میانه پخش خلاصه سریال «رابینسون کروزو» متوقف شد و شبکه تماشا با شبکه نمایش ادغام و برنامه‌های شبکه نمایش از طریق آن تقویت شد. از آن پس ادامه برنامه‌های این شبکه از طریق شبکه نمایش دنبال و شبکه نسیم جایگزین این کانال شد. اما شبکه تماشا به‌دلیل تغییرات مدیریتی صداوسیما با انتقال برنامه‌های شبکه تهران به شبکه پنج سیما در روز بیستم مردادماه سال 95، با رویکرد پخش فیلم و انیمیشن و سریال و باکیفیت HD به‌عنوان زیرمجموعه شبکه نمایش افتتاح مجدد شد. بالاخره در بیست و چهارم بهمن سال 95 روال کاری شبکه تماشا تغییر یافت و پخش انیمیشن و مستند و فیلم از آن متوقف شد و فقط به بخش سریال پرداخت.

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار