در مراسم جشن مدیران تولید سینمای ایران از چهار تَن از مدیران تولید سینمای ایران تقدیر شد و تعدادی از اهالی سینما و شخصیت‌های سیاسی در آن به سخنرانی و اظهار نظر پرداختند. همچنین این مراسم میزبان چند مهمان ویژه، از خانواده‌های شهدا بود....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

مراسم جشن مدیران تولید سینمای ایران برگزار شد

خبرگزاری تسنیم

15607175 کد خبر
22 تير تاریخ
 1774789 منبع

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا شب گذشته (21 تیرماه 1395) هفدهمین جشن مدیران تولید سینمای ایران در هتل پارسیان انقلاب، با حضور اهالی سینما، اهالی رسانه و چهره‌های سیاسی برگزار شد.

در این مراسم که «مهران رجبی» مجری آن بود، در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به حضار بابت تاخیر در شروع مراسم عذر خواهی کرد.

سپس «یونس صباحی» از مدیران تولید پیشکسوت سینما به جایگاه سخنرانی آمد وگفت: مدیر تولید فرد بسیار مهمی در تولید یک اثر است، این مراسم به منظور تقدیر از ایشان توسط انجمن مدیران تولید سینمای ایران برگزار می شود.

در ادامه مهران رجبی از «فاطمه ذوالقدر» نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس و «سیروس الوند» کارگردان سینما دعوت کرد تا جهت تقدیر از «یوسف صمدزاده» روی صحنه بیایند.

صمدزاده مدیر تولید پیشکسوت سینمای ایران در این مراسم گفت: معمولاً ما مرده پرست هستیم و به اطرافیانمان هنگام حیاتشان توجّهی نداریم، اما این از خوش‌شانسی من بود که در زمان زنده بودنم از من تقدیر شد. ازین بابت از همه‌ی شما سپاس گذارم.

سپس سیروس الوند مطرح کرد: من حدود یک ماه است که به ایران برگشته‌ام و در چهار مراسم از من خواستند صحبت کنم، هرچهار مراسم عزا بود، یا چهلم بود یا سالگرد و... اما این اولین مراسم جشن است، ما ایرانی هستیم و مراسم شادی زیاد داریم، متاسفم شنیدم بسیاری از جشن‌ها یا تعطیل می‌شوند یا کوچک می‌شوند.

الوند در ادامه نقش مدیران تولید را بسیار پر اهمیت خواند و گفت: امروز سینما در دست 10_15 نفر است و مابقی بیکار هستند، حال آنکه تعداد زیادی از آنها افراد شایسته، باتجربه و باسواد هستند. این وظیفه مدیران تولید است که آنها را به کار برگردانند.

سپس از کیومرث پور احمد و مهدی صیاد شیرازی (فرزند شهید سپهبد صیاد شیرازی) دعوت شد تا برای اهدا لوح تقدیر و دیپلم افتخار به سعید سعدی روی صحنه بیایند.

در ادامه از حجت الاسلام احمد مازنی «رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس» و حسین محجوب نماینده مجلس دعوت شد تا برای اهداء لوح تقدیر و دیپلم افتخار به ناصر مقدس روی صحنه بیایند.

مازنی مطرح کرد: این جمع بسیار ارزشمنداست می‌تواند به هم‌افزایی کشور کمک کند و برای گفتگو فرصت خوبیست. شما در جامعه بسیار موثر هستید، کمک کنید کشور در تمامی حوزه ها به آرامش برسد. بخصوص در فضای مجازی، بسیاری از اهالی سیاست در بهترین شرایط فالوورشان شاید به دویست هزار نفر برسند، اما شما اهالی سینما گاهی با چند میلیون فالوور طرف هستید ، کمک کنید در این پیچ تاریخی نقشتان را به خوبی ایفا کنید.

مازنی در ادامه افزود: هنرمندان فاقد نظام صنفی هستند ، ما الویتمان را گذاشته ایم این مشکل حل شود و هنرمندان هم باید مثل دیگر مشاغل در وزارت کار صنف داشته باشند.

در حالی که مراسم رو به پایان بود مصطفی کواکبیان (نماینده مجلس) علی دهکردی (بازیگر سینما و تلوزیون) و پوران درخشنده (فیلمساز سینما) برای تقدیر از عباس درخشنده روی صحنه آمدند.

پوران درخشنده ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار سنندج بابت سانحه‌ی اخیر گفت: در شرایطی که مصیبتهایی از دریا و زمین و هوا و آسمان میبارد خوشحالم توانسته‌ایم دور هم جمع شدیم.

کواکبیان هم عنوان کرد: شما اهالی سینما باید دست در دست هم دهید تا انحصار در سینما و صداوسیما را بشکنید.

در ادامه لوح تقدیر و دیپلم افتخار وحید مشایی توسط بهروز افخمی، سید محمود دعایی و محمدرضا باهنر به وی اهدا شد و پس از ایشان رسول صدرآملی و لیلا زین‌الدین برای تقدیر از عبدالله شهباززاده روی صحنه آمدند.

در پایان هم علی قائم مقامی و حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد برای تقدیر و اهدا دیپلم افتخار به طاهر امانی روی صحنه آمدند.

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار