جبار آذین با توجه به عملکرد ضعیف سازمان سینمایی دولت دوازدهم در یادداشتی خواستار توجه به هنر هفتم و فاصله گرفتن از نابودی سینما شد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

ماجرای برنامه جامع و دیوارکج سینمای ایران

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی : آذین در یادداشتی عنوان کرد؛

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، جبار آذین منتقد سینما در یادداشتی به عملکرد محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد انتقاد کرد و خواستار یافتن راه‌های جدیدی برای برون رفت از این وضعیت شد.

آذین در یادداشت خود نوشت: محمدمهدی حیدریان، رئیس ناکارآمد سازمان سینمایی وزارت ارشاد، اشتباهی سینمایی بوده که از آغاز صدرنشینی بر سینما، با حرکت در مسیر انحرافی و غلط رئیس اشتباهی قبل از خود و گزینش افراد پُرغلط و برنامه‌ها و اقدام‌های نادرست، در جهت تخریب دستاوردهای سینما گام برداشته است و بدون هیچگونه تحلیل واقعی و کارشناسی از اوضاع سینما و سینماگران، جشنواره سابق فیلم فجر را ویران نموده است.

حیدریان ناتوانی و نامدیریتی خود و رفقایش را در اداره سینما به اثبات رسانده و همچنین در دوره ریاست او، مافیای سینمایی تا تسخیر مراکز قدرت با نامدیران سینما همکاسه شده است.

از ماه‌ها قبل دیکته‌ای را با کمک مافیا و مشاوران از رده خارج اعظم خود، خیالپردازانه و متوهمانه با عنوان "برنامه جامع سینمای ایران" تدارک دیده تا به زعم خود و یارانش با این نسخه سراسر موهومات که به جای ریشه داشتن در واقعیات و رخدادهای سینما در تفکرات پریشان او و دوستانش لانه دارد، سینمای ایران را نجات دهد.

بهتر است تا حیدریان به جنگ مشکلات و معضلات سینما که خود و همفکرانش در ایجاد آنها نقش‌های بارز و برجسته دارند، برود. توهمی که در پس آن، بازی و اغواگری اهالی سینما و سرپوش گذاشتن روی حیف و میل‌های میلیاردی جشن‌پاره‌ای و حفظ کرسی ریاست سینما به هر قیمت پنهان است.

او که با دست یاورانش در این مدت جز تخریب سینما، مناسبات سینمایی، فروپاشی روند تولید و اکران فیلم‌ها و جشنواره‌ها کاری نکرده است، اکنون در خیال ریلگذاری جدید در سینمای آفت زده و بیمار کشور است.

حال این سوال پیش می‌آید که آیا محمدمهدی حیدریان و رفقا و مافیای آن، با املا و انشای فریبنده خود موفق خواهند شد تا اهالی سینما و دیگر متولیان و مسئولان فرهنگ و هنر کشور را گول بزنند و نامدیریت خود در سینما را تجدید کنند؟

یا آنکه این عملکرد نادرست و فانتزی آنها هم مانند دیگر کارها و اقدام‌هایشان به همت اهالی متعهد هنر و قلم افشا شده و باز هم برایشان بدنامی و رسوایی به بار می‌آورد. منتظرآینده‌ای نه چندان دور خواهیم ماند.

انتهای پیام/

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار