کرج-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرز از مدیران مدارس استان خواست هیچ گونه وجه اضافی بابت نام نویسی برای سال تحصیلی 98-97 از اولیای دانش آموزان دریافت نکنند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

مدارس البرز هزینه اضافی از دانش دریافت نکنند

خبرگزاری جمهوری اسلامی

خسرو ساکی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مدیران مدارس البرز به این موضوع مهم توجه کنند که در فرآیند ثبت نام دانش آموزان ، کمک به مدرسه اجباری نیست لیکن والدین دانش آموزان در صورت تمایل می توانند برای بهبود وضعیت مدرسه ها کمک کنند.
وی با بیان اینکه آئین نامه و شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی 98-97 از خردادماه به همه مدارس ارسال شده است، اظهارداشت: با مدیران مدارس دولتی و غیر دولتی که اقدام به دریافت شهریه اضافی کنند ، برخورد قانونی می شود.
وی تصریح کرد: شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان در مدارس عادی و خاص البرز البرزبرای سال تحصیلی 98-97 طبق آیین نامه و مصوبات شورای آموزش و پرورش استان در پایه های مختلف تحصیلی نیز ارسال شده است.
ساکی اضافه کرد: شهریه ثبت نام در مدارس هیات امنایی نیز در مناطق کم برخوردار 5 درصد و در مناطق برخوردار 15 درصد افزایش یافته است.
وی خاطرنشان شد: مدیران همه مدارس موظف به نصب آیین نامه ثبت نام و پوستر نظارت بر ثبت نام مدارس در مکان های قابل مشاهده برای اولیای دانش آموزان، هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز یادآورشد: در مدارس عادی مدیران فقط موظف هستند هزینه کتاب و بیمه دانش آموزان را بگیرند و شهریه مدارس خاص و هیات امنایی نیز طبق دستورالعمل انجام می شود.
ساکی بیان داشت: برای تسهیل در فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس البرز میز خدمت و کمیته های ثبت نام و تیم های نظارت بر فرآیند ثبت نام در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش استان فعال شده است.
وی در ادامه به کمبود فضای آموزشی و تراکم بالای کلاس های درس به دلیل رشد سالانه بیش از 3 درصد در البرز اشاره کرد و افزود: تامین نیازهای مدارس و فضای آموزشی مناسب در مناطق پرجمعیت و مهاجر پذیر استان نیاز به افزایش مشارکت های مردمی در این استان دارد.
وی افزود: سالانه باید 400 کلاس درس جدید در البرز ساخته شود و همچنین 30 درصد از فضای آموزشی موجود در استان نیز فرسوده است که نیاز به تخریب و مقاوم سازی دارد.
وی یادآورشد: در صورت مشاهده چنین درخواستی از سوی مدیران مدارس، اولیا می توانند به سامانه شکایات آموزش و پرورش ، میزهای خدمت ، ستادهای ثبت نام ، اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آمورش و پرورش استان و یا اداره کل آموزش و پرورش البرز مراجعه کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد و با مدیران متخلف برخورد شود.
این مسئول تاکید کرد: از همه اولیای دانش آموزان البرزی درخواست می کنیم برای فراهم آمدن شرایط مناسب تحصیلی برای دانش آموزان در ایران کوچک با خیرین نیک اندیش مدرسه ساز همگام و همراه شوند تا شاهد افزایش سرانه دانش آموزی در البرز شویم.
استان البرز 460 هزار دانش آموز در 2 هزار و 700 کد مدرسه دارد.
2819/ 6155
  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار