رشت - ایرنا - موسیقی پژوه و نوازنده ساز سه تار در گیلان گفت: برای پیشرفت در سازهای اصیل ایرانی می بایستی از تعصب در سبک های موسیقی بکاهیم.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

تعصب در سازهای کلاسیک را کم کنیم

خبرگزاری جمهوری اسلامی : نوازنده گیلانی :

ارژنگ حسینی که یکی از منتخبان تک نوازی هفتمین دوره مجموعه کنسرت های «چند شب» با عنوان «چند شب سه تار» در تالار رودکی تهران از رشت است؛ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این موضوع لزوما بمعنای نادیده انگاشتن سبک های پیشین چون سبک قجری نیست بلکه بمعنای ارزش نهادن به تحقیقات و کارهای خلاقانه است.
وی تغییر را لازمه پیشرفت در هر شاخه ای دانست و گفت: تاکید بر بداهه نوازی در ساز سه تار البته که قابل احترام است اما کافی نیست.
حسینی که اخیرا آلبوم انزوای او توسط انجمن موسیقی گیلان انتشار یافته و بعنوان یکی از 16 آلبوم برتر کشور معرفی شده، افزود: مکتب موسیقی کلاسیک از طریق پذیرفتن ' تغییر ' به پیشرفت رسید و می باید تغییر را پذیرفت و با احترام به دستاوردهای پیشین، به نسل جوان اجازه تحقیق و تغییر داد.
وی شاخصه کاری خویش در عرصه سه تار نوازی را آهنگسازی بر پایه ردیف عنوان کرد و گفت: می بایست به این موضوع برسیم که تنها از موسیقی زیبایی طلب نکنیم بلکه در راستای پیشرفت در این حوزه، موسیقی را زندگی تلقی کرده و زیبایی و نازیبایی آن را در هم پذیرا باشیم و برآیند آن را به زیبایی برسانیم.
هفتمین دوره مجموعه کنسرت های «چند شب» روزهای 26 تا 28 تیرماه جاری با عنوان «چند شب سه تار» با حضور 12 نوازنده‌ شناخته‌شده سازِ سه تار در تالار رودکی تهران برگزار می شود که ارژنگ حسینی موسیقیدان گیلانی یکی از آن نوازندگان خواهد بود.
مجموعه کنسرت های «چند شب» پروژه تخصصی موسیقی است که در آن بیش از ١٥٠ نفر نوازنده و خواننده نزدیک به ٦٠ ساعت موسیقی تولید و ضبط خواهند کرد. این پروژه موسیقیایی از تیر ماه سال 96 آغاز شده و تا زمستان سال 97 نیز ادامه خواهد داشت.
در پایان سال ٩٧ مجموعه کنسرت های «چند شب» منتشر می شود.
1881/2007
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار