انتشارات به‌نشر در قالب عصرانه‌ داستان‌نویسان رضوی از هشت نویسنده در هشت استان کشور تجلیل خواهد کرد. قرار است بزرگداشت صادق کرمیار به عنوان یکی از برنامه‌های عصرانه داستان‌نویسان در تهران برگزار شود.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

بزرگداشت «صادق کرمیار» در عصرانه‌های رضوی

خبرگزاری تسنیم

15610220 کد خبر
23 تير تاریخ
 1775287 منبع

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ ویژه‌نامه عصرانه داستان‌نویسان رضوی در سه‌شنبه‌های به‌نشر در قالب سلسله نشست‌های تبلیغی ـ ترویجی‌ «در پناه کلمات» در دهه کرامت برگزار می‌شود.

بر این اساس هشت عصرانه داستان‌نویسان رضوی در هشت استان کشور برگزار می‌شود،‌ این عصرانه ها‌ شامل نشست‌های خوانشی بررسی و نقد داستان‌هایی با موضوع امام رضا(ع) زائر و زیارت است که با بزرگداشت برخی نویسندگان همراه خواهد بود.

سعید تشکری، نویسنده و دبیر علمی این عصرانه‌ها با اعلام این خبر به تسنیم گفت:‌ مراسم بزرگداشت صادق کرمیار سه‌شنبه 26 تیرماه در فروشگاه به‌نشر تهران برگزار خواهد شد.

img

همچنین مراسم‌های دیگری نیز برای نویسندگانی که درباره امام رضا(ع) اثری منتشر کرده‌اند، در نظر گرفته شده است. بزرگداشت مجید ملامحمدی در شهر قم در روز دوشنبه 25 تیر،‌ بزرگداشت ثریا صدقی در شهر بجنورد در روز چهارشنبه 27 تیر‌، بزرگداشت مظفر سالاری در شهر یزد در روز جمعه 26 تیر‌، بزرگداشت  اسماعیل حاجی‌علیان در شهر اصفهان در تاریخ شنبه 30 تیر،‌ بزرگداشت خسرو عباسی در شهر کرج یکشنبه 31 تیر،‌ بزرگداشت مهدی زارع در شهر سمنان در تاریخ دوشنبه 1 مرداد و بزرگداشت علیرضا مهراد در مشهد در روز سه‌شنبه 2 مرداد برگزار می‌شود.

صادق کرمیار در سال 1338 در تهران متولد شد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در محله امامزاده حسن و سپه غربی گذرانده و بعد از پیروزی انقلاب در امور تربیتی دو سال فعالیت کرده و سپس به عنوان خبرنگار روزنامه اطلاعات مشغول به کار شد. همزمان در رشته الهیات دانشگاه آزاد نیز به تحصیل ادامه داد و اولین داستان خود را در سال 1367 در روزنامه اطلاعات به چاپ رساند. در سال 1369 مجموعه داستان ایشان به نام «فریاد در خاکستر» به زیر چاپ رفت و بعد از یک سال مجموعه داستان نوجوانان به نام «انتقام در اردوگاه» منتشر شد. اولین فیلمنامه سینمایی کرمیار که در عرصه جنگ و محاصره ی آبادان بود در سال 1375 به نام «کوسه ها» ساخته شد و پس از آن فیلم «سجده بر آب» و «جان سخت». سپس چند مجموعه تلویزیونی نیز به عنوان فیلمنامه نویس همکاری داشته است.

«حریم» «دشت‌های سوزان»، «غنیمت»، «خداحافظ دو کوهه»، «فریاد در خاکستر»،‌ «نامیرا» و ... از جمله مهمترین آثار کرمیار در سال‌های اخیر است که  در این میان حریم در قالب ادبیات رضوی می‌گنجد.

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار