کتاب «کیمیای پارس» با هدف معرفی 38 برگزیده و شایسته تقدیر دو جایزه کتاب سال و جلال آل احمد منتشر شد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

«کیمیای پارس» در بازار کتاب

خبرگزاری کتاب ایران : ​با حمایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی منتشر شد

15610290 کد خبر
23 تير تاریخ
 263182 منبع
img به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) کتاب «کیمیای پارس» با نگاهی به جوایز ادبی ملی ایران، موضوع جایگاه جهانی سه دهه ادبیات کشورمان در جهان را هدف قرار داده است. نگارنده برگزیدگان همه ادوار دو جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جلال آل احمد به اختصار معرفی کرده است. «کیمیای پارس» شرح حال، معرفی اثر برگزیده و یا شایسته تقدیر 38 نویسنده کشورمان است.   

هوشنگ مرادی‌کرمانی،‌ شکوه قاسم‌نیا،‌ فریبا کلهر،‌ محمد‌رضا بایرامی، حسین‌‌‌سنا‌پور، زویا پیرزاد، مصطفی رحماندوست،‌فیروز زنوزی جلالی، یوسف علیخانی، منصور انوری، صادق کرمیار، ابوتراب خسروی،‌ اکبر صحرایی،‌ محمد‌رضا شرفی خبوشان و مریم جهانی از‌جمله نوسندگانی هستند که در این کتاب به شرح حال و معرفی اثر و یا آثار آن‌ها توجه شده است.    
    ‌   
امیر‌مسعود شهرام‌نیا؛ مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی، در مقدمه با تاکید بر اهمیت و جایگاه دو جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جایزه ادبی جلال آل احمد و اشاره به تاریخچه این دو رویداد فرهنگی، یکی از وظایف موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران را معرفی آثار برگزیده این دو جایزه در سطح بین‌الملل اعلام می‌کند. در بخشی از این مقدمه می‌خوانیم: «موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به‌عنوان نماینده ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب ضمن فعالیت در حوزه فرهنگ و کتابخوانی در داخل کشور،‌ تلاش می‌کند تا در شناساندن آثار برگزیده و نویسندگان برتر داخلی به مخاطبان سایر کشور‌ها نیز اقدامات عملی انجام دهد.»

در مقدمه نیز با اشاره به فرازو‌فرود‌های ادبی ایران آمده است: «نویسندگان معاصر ایرانی با وجود وضعیت خاص نشر کتاب، همواره آثاری را پدیده آورده‌اند که از نظر داستانی، قوت ساختاری زیان و تکنیک نویسندگی یا بسیاری از آثار مهم ادبیات جهان در دوران معاصر هم‌تراز بوده است.»

در بخش دیگری از مقدمه درباره کتاب می‌خوانیم: «این کتاب در برگیرنده پیشنهاد‌هایی از آثار داستانی ایرانی است که در سه دهه گذشته در دو جایزه ادبی معتبر ایران با عنوان جایزه کتاب سال و جایزه «جلال آل احمد» عنوان آثار برگزیده و شایسته تقدیر معرفی شده‌اند.»  

«کیمیای پارس» به کوشش حمید نور‌شمسی و با حمایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در 218 صفحه، به بهای 30 هزار تومان و با شمارگان نسخه هزار نسخه منتشر شده است.
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار