اردبیل- ایرنا - وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: سیاست گذاری جدید دولت در بحث اشتغال در سال جاری سه برابر برنامه پیش بینی شده سال گذشته بوده و دولت به اهداف خود در حل معضل بیکاری دست می یابد.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

اهداف دولت در حل مشکل بیکاری محقق می شود

خبرگزاری جمهوری اسلامی : وزیر تعاون:

به گزارش ایرنا ، علی ربیعی روز شنبه در بازدید از طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری بخش خصوصی خلخال افزود: امسال سقف تسهیلات اعتباری در نظر گرفته شده برای حمایت از سرمایه گذاران و راه اندازی واحدهای اشتغال زا در کشور از 100 هزار میلیارد ریال به 120 هزار میلیارد ریال افزایش یافته و تاکنون 2 هزار و 100 میلیارد ریال از این هدف گذاری دولت در بحث اشتغال محقق شده است.
وی از امضای تفاهم نامه سه جانبه وزارت تعاون با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و نیز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد فضای واقعی و مجازی جهت جلب مشتری و عرضه آسان تولیدات و محصولات مناطق مختلف کشور و افزایش ظرفیت اشتغال خبرداد.
او اظهار داشت: برنامه های مختلفی برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و توسعه صنعت گردشگری از سوی این وزارتخانه در راستای دستیابی به اهداف اشتغال زایی دولت در نظر گرفته شده است.
وی افزود: برای ایجاد 20 هزار شغل جدید پایدار در استان اردبیل نیز هدف گذاری شده و پیش بینی می شود با اجرای برنامه های حمایتی دولت از سرمایه گذاران این میزان نیز افزایش یابد.
او همچنین گفت: با توجه به آماده شدن نقشه آمایش اشتغال استان اردبیل برش های شهرستانی این نقشه به ایجاد و راه اندازی امکانات گردشگری در مناطق مستعدی همچون خلخال کمک خواهد کرد.
وی بیان کرد: با تکمیل طرح های گردشگری بزرگ در خلخال و با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های صنعت توریسم در این منطقه ، بزودی این شهرستان تبدیل به یکی از کانون های مهم گردشگری کشور خواهد شد.
ربیعی گفت: در حال حاضر بسیاری از شهرستان های استان اردبیل به ویژه خلخال محل گذر مسافران بوده که باید برای تبدیل مسافر به گردشگر و ایجاد زمینه برای ماندگاری یک تا 2 شب گردشگران در این شهرستان تلاش شود.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به در حال اجرا بودن چند طرح بزرگ گردشگری در منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال همچون مجتمع قصر چوبی ، پل معلق و هتل های در دست اجرا تشریح کرد: زمانی که سرمایه گذار بخش خصوصی بصورت مطلوب اقدام به ایجاد امکانات گردشگری مورد نیاز در این شهرستان کرده قطعا دولت نیز به ایجاد و یا تکمیل زیرساخت های مورد نیاز از جمله تکمیل طرح های راه سازی این منطقه اقدام خواهد کرد.
ربیعی در سفر به خلخال از طرح های گردشگری منطقه نمونه گردشگری ازناو این شهرستان از جمله آبشار مصنوعی ، کمپینگ گردشگری سطح 4 ، مجتمع قصر چوبی ، پل معلق ، رصد خانه و هتل های آن و نیز مرکز نگهداری معلولین ذهنی مهرآفرین و طرح چابک بافی فرش دستبافت این شهرستان بازدید کرد.
وزیر تعاون همچنین در گفت و گو با برخی سرمایه گذاران بخش خصوصی و صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی خلخال از تلاش برای حذف بروکراسی اداری و افزایش حمایت های ملی و بانکی برای تسریع در کار سرمایه گذاری خبر داد.
ربیعی عصر جمعه برای یک دیدار 2 روزه وارد اردبیل شد.
شروع عملیات اجرایی کارگاه فرش دستباف آذرخش در کوثر و بازدید از طرح گردشگری ازناو قصر چوبی و مرکز نگهداری معلولین در خلخال ،کلنگ زنی سیلوی 120 هزار تنی (طرح اشتغال روستایی) در پارس آباد، بازدید واحدهای تولیدی شیرآلات در گرمی، بازدید از شهرک تخصصی آب نیر و شرکت در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان پارس آباد ، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و حضور در جلسه شورای اشتغال استان از جمله برنامه های سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان می باشد.
7119/6016
  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار