به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیشن، منابع دفاعی اعلام کردند که نشستی با حضور روسای اطلاعاتی پاکستان، ایران، چین و روسیه در چین و با هدف همکاری مشترک علیه تروریسم برگزار شد. این نشست به بررسی اوضاع در افغانستان نیز پرداخت و مقام‌های شرکت کننده به بررسی و گفتگو درباره تهدیدهای ناشی از حضور گروه‌های تروریستی در منطقه پرداخته و مشخص کردند که باید برای مقابله با داعش و سایر گروه‌های تروریستی با یکدیگر هم...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

نشست مشترک اطلاعاتی همسایگان علیه داعش در افغانستان

خبرگزاری دانشجویان ایران

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیشن، منابع دفاعی اعلام کردند که نشستی با حضور روسای اطلاعاتی پاکستان، ایران، چین و روسیه در چین و با هدف همکاری مشترک علیه تروریسم برگزار شد.

این نشست به بررسی اوضاع در افغانستان نیز پرداخت و مقام‌های شرکت کننده به بررسی و گفتگو درباره تهدیدهای ناشی از حضور گروه‌های تروریستی در منطقه پرداخته و مشخص کردند که باید برای مقابله با داعش و سایر گروه‌های تروریستی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

منابع دفاعی همچنین به این مساله اشاره کردند که افزایش فعالیت‌های داعش در افغانستان باعث شده تا این نشست برگزار شود و هدف از آن جلوگیری از ورود تروریست‌های داعش از عراق و سوریه به افغانستان است. بر این اساس، کشورهای حاضر در نشست توافق کردند تا به اشتراک اطلاعات بپردازند.

سرگئی نارشان، نماینده روسیه در این نشست گفت که براساس آمارهای آژانس اطلاعاتی روسیه، حدود 10 هزار تروریست داعشی به صورت عملی در 9 ولایت افغانستان فعال هستند و این درحالیست که دولت کابل گفته تعداد آنها بیش از 2000 تن نیست.

در این نشست همچنین اعلام شد که داعش در افغانستان خود را شاخه خراسان می‌داند و در برنامه ریزی برای تداوم حملات انتحاری به ویژه در پاکستان دخیل است و کشورهای حاضر در نشست توافق کردند تا اقداماتی را علیه داعش انجام دهند.

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار