جشنواره فیلم‌های سینمایی شبکه چهار این هفته با فیلم درام جنایی «رستگاری در شاوشنگ» آغاز می‌شود.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

آغاز جشنواره فیلم‌های سینمایی شبکه 4 با «رستگاری در شاوشنگ»

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، «رستگاری در شاوشنگ»، «من و اورسن ولز»، «نیمه پنهان ماه»، «تیغ پنهان»، «کلاه»، «ارتش سایه‌ها» و «تماس» از 23 تا 29 تیرماه در جشنواره فیلم‌های سینمایی شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

فیلم سینمایی «رستگاری در شائوشنگ» به کارگردانی فرانک دارابونت، شنبه 23 تیر‌ماه ساعت 11 از شبکه چهار‌سیما پخش می‌شود. داستان فیلم با بازی تیم رابینز، مورگان فریمن و باب گانتون از این قرار است که: یک بانکدار به نام اندی دفرسن اشتباهاً به جرم قتل همسرش به حبس ابد در زندان ایالتی شائوشنگ محکوم میشود. او در زندان با فضایی پر‌ خشونت و رشوه‌خواری مواجه می‌شود. در این خلال با زندانی سابقه‌داری به نام رد که به کار قاچاق کالا از بیرون به داخل زندان مشغول است، طرح دوستی می‌ریزد و به کمک او ...

این فیلم در مراسم جایزه اسکار سال ۱۹۹۴ نامزد هفت اسکار، بهترین فیلم، بهترین بازیگر، بهترین فیلمنامه، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین موسیقی فیلم و بهترین صدابرداری شد.

فیلم سینمایی «من و اورسن ولز» به کارگردانی «ریچارد لینکلیتر» محصول مشترک کشورهای آمریکا و بریتانیا در سال 2008، روز یکشنبه پخش می‌شود.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: در سال 1937 ریچارد ساموئلز دانش‌آموز مدرسه در مسافرتی به نیویورک با گرتا ادلر ملاقات می‌کند. هر دو آن‌ها شیفته هنر هستند و بعد از مدتی ریچارد با گروه تئاتر مرکوری و رییسش اورسن ولز آشنا می‌شود و ولز به او پیشنهاد بازی در یکی از نقش‌های جولیوس سزار را می‌دهد.

فیلم سینمایی «نیمه پنهان ماه» به کارگردانی روبر لوپاژ، دوشنبه به روی آنتن شبکه چهار می‌رود. این فیلم بر مبنای نمایشنامه‌ای از خود لوپاژ ساخته شده و ماجرای زندگی شخصی به نام فیلیپ است که دانشجوی دوره دکترا بوده و پایان نامه‌اش درباره خودشیفتگی است. او پس از مرگ مادرش در تنهایی و بدون هم صحبتی زندگی می‌کند و تنها دلخوشی‌اش مرور خاطراتی است که با مادرش داشته تا اینکه اتفاقاتی غیرمنتظره در زندگی او رخ می‌دهد.
این فیلم برنده جایزه فیپرشی از جشنواره برلین سال 2004 و جایزه جینی بهترین فیلمنامه اقتباسی از جوایز جینی کانادا شد.

فیلم سینمایی «تیغ پنهان» سه‌شنبه به روی آنتن می‌رود. این فیلم سینمایی محصول ژاپن را یوجی یامادا سال 2004 به مدت 132 دقیقه و با نقش‌آفرینی ماساتوشی ناگس، تاکاکو ماتسو، هایدتاکا یوشیکا و یوکی یوشی اوزاوا جلو دوربین برد. در خلاصه داستان فیلم «تیغ پنهان» آمده است: کاتاگیری و هازاما دو سامورایی در پایان دوران توکوگاوا هستند که با یکدیگر در مورد نوسازی ارتش و استفاده از سلاح گرم اختلاف دارند. هازاما این کار را خلاف روح سامورایی می‌داند. تا اینکه او و کاتاگیری برای تعلیم فنون حرفه‌ای شمشیربازی نزد استاد تودا می‌روند و ...

فیلم سینمایی«کلاه» به کارگردانی ژان پیر ملویل چهارشنبه به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. این فیلم محصول ایتالیا و فرانسه را ملویل سال 1962 بر مبنای فیلمنامه خودش به مدت 108 دقیقه جلو دوربین برد. در فیلم سیاه و سفید "کلاه" ژان پل بلموندو، سرژ رژیانی، ژان دزایی، فابی‌ین دالی، مونیک هنسی، ژاک دولئون و میشل پیکولی نقش‌آفرینی کرده‌اند. در خلاصه داستان فیلم آمده است: موریس که تازه از زندان آزاد شده مقدمات سرقتی را فراهم می‌آورد. سرقت شکست می‌خورد و دوستی دیگر به قتل می‌رسد. همچنین تنها زنی که در زندگی موریس حضور دارد. او خیلی زود تصور می‌کند تمام این ناکامی‌ها زیر سر سیلی‌ین است.

«ارتش سایهها» به کارگردانی ژان پیر ملویل پنج‌شنبه از شبکه چهار پخش می‌شود. داستان فیلم در سال ۱۹۴۲ و در فرانسه آغاز می‌شود که دولت متحد آلمان بر قسمت جنوب شرقی فرانسه حکومت می‌کرد. فیلیپ ژربیه که پیش از جنگ مهندس عمران بوده اکنون رهبر یکی از شبکه‌های مقاومت شده‌ است. یک جاسوس او را لو می‌دهد و پلیس فرانسه او را دستگیر کرده و ...

نقش اصلی فیلم فیلیپ ژربیه را لینو ونتورا بازی می‌کند. نقش ژان والژان در سریال بینوایان از معروف‌ترین بازی‌های ونتورا است. پل موریس نقش لوک ژاردی، ژان پیر کسل در نقش ژان فرانسوا ژاردی، سیمون سینوره در نقش ماتیلد بازیگران دیگر فیلم «ارتش سایه‌ها» هستند.

«تماس» به کارگردانی رابرت زمکیس و برگرفته از رمانی با همین نام اثر کارل ساگان روز جمعه به روی آنتن می‌رود. نقش اصلی فیلم را جودی فاستر بازی کرده، دکتر الینور (الی) آرووی، ستاره‌شناسی که روی طرح ستی مشغول به کار است. طرح ستی یک پروژه علمی واقعی با هدف یافتن هوش فرازمینی است که در سال ۱۹۸۴ با حضور بیش از ۱۰۰ دانشمند به‌وجود آمد. الی نشانه‌هایی قوی از وجود هوش فرازمینی می‌یابد و او را برای برقراری نخستین تماس انسان با موجودات هوشمند فرازمینی برمی‌گزینند.

جشنواره تابستانه فیلم‌های سینمایی شبکه چهار به کوشش واحد تأمین برنامه شبکه چهار سیما هر روز ساعت 11 پخش و ساعت 2 بامداد بازپخش می‌شود.

انتهای پیام/

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار