به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آندرس مانوئل‌ لوپز اوبرادور که در ماه جاری میلادی در انتخابات مکزیک به عنوان کاندیدای چپ‌گرایان پیروز شد، در دیدار با پامپئو نامه‌ای را خطاب به ترامپ تسلیم وی کرد که در آن درباره برنامه‌هایش برای ازسرگیری مجدد روابط دو طرف با تمرکز بر مسائل مهاجرتی، تجارت، توسعه و امنیت توضیح داده است. مارسلو ابرارد، یک دستیار رئیس‌جمهور جدید مکزیک این دیدار را "صریح، محترمانه...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

دیدار پامپئو و هیات همراهش با مسئولان ارشد مکزیک

خبرگزاری دانشجویان ایران

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آندرس مانوئل‌ لوپز اوبرادور که در ماه جاری میلادی در انتخابات مکزیک به عنوان کاندیدای چپ‌گرایان پیروز شد، در دیدار با پامپئو نامه‌ای را خطاب به ترامپ تسلیم وی کرد که در آن درباره برنامه‌هایش برای ازسرگیری مجدد روابط دو طرف با تمرکز بر مسائل مهاجرتی، تجارت، توسعه و امنیت توضیح داده است.

مارسلو ابرارد، یک دستیار رئیس‌جمهور جدید مکزیک این دیدار را "صریح، محترمانه و صمیمانه" توصیف کرد.

پامپئو گفته هدف از این سفر وی و چند مقام دیگر آمریکایی شامل جارد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ و وزیر خزانه‌داری و وزیر امنیت داخلی این کشور به مکزیک نشان دادن این است که ترامپ اهمیت عمیقی به روابط دوجانبه با مکزیک می‌دهد.

پامپئو در آغاز این دیدار 50 دقیقه‌ای با لوپز اوبرادور که از اول دسامبر آینده کارش را به عنوان رئیس‌جمهور جدید آغاز خواهد کرد، تصریح کرد: ما می‌دانیم که موانعی در مسیر روابط دو کشور وجود داشته اما دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مصمم است که روابط میان مردمان ما را بهتر و قدرتمندتر سازد.

این هیات آمریکایی پیش از دیدار با رئیس‌جمهور جدید مکزیک با انریکه پنانیتو، رئیس‌جمهور در حال کناره‌گیری این کشور و لوئیس ویدگارای، وزیر امور خارجه دولت وی دیدار داشت.

لوپز اوبرادور یکی از اهداف خود را داشتن روابط خوب با آمریکا اعلام کرده است.

با این حال برخی از برنامه‌های وی برای تشدید مقابله با کارتل‌های موادمخدر در مکزیک از جمله از طریق کاهش همکاری امنیتی با آمریکا ممکن است او را در مسیر اختلاف با ترامپ قرار دهد.

پامپئو اظهار کرد که در دیدار با لوپز اوبرادور به شکلی محترمانه بر اهمیت امنیت مرزی تاکید کرده است.

وی افزود: آمریکایی‌ها باید بتوانند شاهد پیشرفت‌هایی در راستای حفظ بهتر حاکمیت ملی ما باشند و این مهم است که روابط تجاری قدرتمند، منصفانه و دو طرفه داشته باشیم.

ابرارد گفت: مساله احداث دیوار مرزی در مرز دو کشور در این مذاکرات مطرح نشد.

او گفت که به شکلی معقول نسبت به بهبود روابط این دو کشور همسایه در سال‌های آینده خوش‌بین است.

ویدگارای،‌ وزیر امور خارجه مکزیک نیز گفت: دولت‌های در حال کناره‌گیری و جدید مکزیک مواضعی مشترک در مقابل آمریکا دارند.

پنانیتو نیز بعد از دیدار با این هیات آمریکایی خواهان پیوستن سریع کودکان مهاجر به والدینشان شد.

پامپئو خاطر نشان کرد: ما مشتاق به همکاری با لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهور منتخب مکزیک هستیم و این یک اولویت برای ما است که تقویت روابط با او و تیمش را شروع کنم.

لوپز اوبرادور 64 ساله در زمان تبلیغات انتخاباتی وعده داده بود که ترامپ را سر جایش خواهد نشاند اما هر دوی آنها در گفت‌وگوی تلفنی بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اول ژوئیه در مکزیک گفتند که یک مکالمه مثبت با یکدیگر داشته‌اند و لوپز اوبرادور از ترامپ برای حضور در مراسم آغاز ریاست جمهوری خود دعوت کرده است.

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار