به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، با پایان یافتن حضور گروه‌های شورشی در جنوب سوریه، توجهات معطوف شمال این کشور می‌شود و استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه آخرین پایگاه گروه‌های شورشی است، همزمان با نزدیک شدن زمان تعیین سرنوشت این استان، اطلاعات موجود درباره این منطقه از وجود آشوب در ادلب خبر می‌دهد. طبق اظهارات رهبران گروه‌های شورشی در شمال سوریه، در میان این گروه‌ها نگرانی دربار...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

رایزنی شورشیان ادلب با روسیه برای تحویل مناطق‌شان/بررسی پرونده ادلب در نشست ترامپ و پوتین

خبرگزاری دانشجویان ایران

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، با پایان یافتن حضور گروه‌های شورشی در جنوب سوریه، توجهات معطوف شمال این کشور می‌شود و استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه آخرین پایگاه گروه‌های شورشی است، همزمان با نزدیک شدن زمان تعیین سرنوشت این استان، اطلاعات موجود درباره این منطقه از وجود آشوب در ادلب خبر می‌دهد.

طبق اظهارات رهبران گروه‌های شورشی در شمال سوریه، در میان این گروه‌ها نگرانی درباره تحولات ناگهانی از جمله کودتای ساکنان یا تشکیلات نظامی به نفع ارتش سوریه در آغاز درگیری‌ها موج می‌زند و رهبران گروه‌ها نسبت به خیانت، تسلیم و نفوذها هشدار دادند و تهدید کردند کسی که دست به این اقدامات بزند را مجازات می‌کنند.

منابع داخلی اعلام کردند، تعدادی از مقامات در استان ادلب برای تحویل دادن مناطق خود و ایجاد حل و فصل با دولت سوریه اقدام به رایزنی با مرکز آشتی روسیه در سوریه کردند.

این منابع تصریح کردند، اخبار ادلب نشان می‌دهند که مردم این استان علیه گروه‌های شورشی بوده و در صورت ورود ارتش سوریه از آن استقبال خواهند کرد.

با وجود کنترل کامل گروه تروریستی "جبهة النصره" در سال ۲۰۱۵ بر استان ادلب، دولت سوریه و سازمان‌های آن به دنبال نفوذ به داخل این استان بوده و در انتظار ورود ارتش سوریه به ادلب هستند.

گروه‌های شورشی تلاش می‌کنند از توافق‌نامه کاهش تنش که شامل ادلب و حومه‌های آن می‌شود، استفاده کنند اما روسیه بارها اعلام کرده، این توافق‌نامه شامل گروه‌های تروریستی در داخل و خارج از مناطق کاهش تنش نمی‌شود. از این رو، این نکته باب ورودی برای مداخله نظامی در ادلب خواهد بود.

منابع پیگیر در دمشق می‌گویند، سرنوشت ادلب روی میز مذاکره نشست آتی رهبران روسیه و آمریکا در هلسینکی قرار خواهد گرفت و در صورت توافق دو طرف بر سرنوشت این استان، ترکیه مجبور به تعامل با این گزینه خواهد بود و از این کشور خواسته خواهد شد تا زمان آزادسازی مناطق و بازگشت ساکنان به خانه‌هایشان همان نقش اردن را در بستن مرزها، ارائه کمک‌ها به آوارگان در نوار داخلی سوریه ایفا کند.

به دنبال بسته شدن پرونده نظامیان شورشی پس از خروج آنها از این مناطق، ترکیه نیروهای نظامی خود در برخی مناطق مستقر در ادلب را کاهش داده و برخی ایست‌های بازرسی خود در سوریه را به درخواست روسیه از بین برده است و این بدین معنی است که درگیری در ادلب نزدیک است و ترکیه با گزینه روسی - سوری مبنی بر بستن پرونده ادلب به همان شیوه‌ای که پرونده حلب، غوطه و درعا پایان یافت، تعامل خواهد کرد.

در درگیری احتمالی ادلب گزینه انتقال شورشیان وجود نخواهد داشت. به همین دلیل همه در این درگیری به نبرد خواهند پرداخت.

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار