مسئول کاروان گل باران حرم متبرک حضرت معصومه(س) شهرستان اندیمشک گفت: آئین گل باران حرم حضرت معصومه(س) و به عنوان یک رسم و آئین سنتی مردم اندیمشک اجرا و در شب میلاد این بانوی کریمه اهل بیت(ع) بیش از ۱۰ هزار شاخه گل به حرم حضرت معصومه(س) هدیه می‌شود....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

خوزستان| آئین گلباران حرم حضرت معصومه (س) توسط مردم اندیمشک برگزار می‌شود

خبرگزاری تسنیم

15610415 کد خبر
23 تير تاریخ
 1775069 منبع

حجتالاسلام والمسلمین علی رضا حسینپور در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک اظهار داشت: توجه به راه و منطق اهل بیت(ع)، یک راه و مسیر مهم فرهنگی برای حفظ اقتدار ملی و توسعه ارزش‌های اسلامی در جامعه است.

وی با بیان این که باید از تمام ظرفیت‌های اجتماعی برای تبیین سبک زندگی اسلامی و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) استفاده کرد، افزود: حضرت معصومه(س) جلوه گر عشق و منبع خوبی‌ها است و باید اقشار مختلف اجتماعی به خصوص جوانان را بیش از گذشته با ارزش‌های معنوی و اعتقادی این بانوی مطهر و کریمه اهل بیت(ع) آشنا کرد.

مسئول کاروان گل باران حرم متبرک حضرت معصومه(س) شهرستان اندیمشک، عنوان کرد: به همین جهت، گل باران حرم حضرت معصومه(س) در شب میلاد این بانوی کریمه اهل بیت(ع) و به عنوان یک رسم و آئین سنتی مردم اندیمشک، مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که این آئین معنوی، هم زمان با میلاد حضرت معصومه(س) برگزارمی‌شود، گفت: آئین گل باران حرم متبرک حضرت معصومه(س) شنبه 23 تیر ماه و بعد از نماز مغرب و عشا و با حضور پر شور مردان و زنان مؤمن و انقلابی شهرستان اندیمشک، برگزار می‌شود.

حسین پور ادامه داد: آئین گل باران به صورت خودجوش و مردمی و با حضور رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان محلی و استانی خوزستان و شهروندان و مسئولان استان قم و شهروندان سرتاسر ایران اسلامی، برگزار می‌شود.

وی افزود: پیش بینی می‌شود هم زمان با اجرای این آئین باشکوه معنوی، بیش از 400 شهروند اندیمشکی از این شهرستان و با وسیله شخصی در محل حرم حضرت معصومه(س) حضور یافته و در این سنت معنوی شهروندان سنگربان مقاوم کرخه و دز در هشت سال دفاع مقدس، مشارکت کنند. 

مسئول کاروان گل باران حرم متبرک حضرت معصومه(س) شهرستان اندیمشک، بیان کرد: پیش بینی می‌شود، بیش از یک هزار نفر در این آئین معنوی حضور داشته باشند و علاوه بر شهروندان مقیم شهرستان، شهروندان اندیمشکی ساکن شهرهای قم، کرج، اهواز، اصفهان، تهران، اراک و دیگر شهرهای ایران اسلامی در آئین گل باران حرم متبرک حضرت معصومه(س) حضور یابند. 

وی خاطرنشان کرد: این آئین معنوی با همکاری هیئت مذهبی و فرهنگی بیت الزهرا(س) و موسسه خیره مریم عذرا(ع) شهرستان اندیمشک برگزار می‌شود و پس از آئین گل باران حرم حضرت(س) مراسم شعرخوانی، مداحی، زیارت حرم حضرت معصومه(س)، زیارت حرم متبرک جمکران، قرائت قرآن و تلاوت ادعیه‌های مذهبی و ویژه برنامه‌های مختلف فرهنگی دیگر نیز برگزار می‌شود.

حسینپور گفت: پس از این آئین باشکوه معنوی نیز، مردم شهر حماسه ساز شش مهر و چهارم آذر به شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس  و رزمندگان مدافع اهل بیت(ع) استان قم، ادای احترام کرده و  پس از آن مردم اندیمشک با روحانیون و شخصیت‌های فرهنگی مطرح این استان، دیدار می‌کنند.

وی با اشاره به این که تمام تمهیدات لازم برای برگزاری این آئین عظیم معنوی، پیش بینی و فراهم شده است، عنوان کرد: در پایان آئین گل باران حرم حضرت معصومه(س) بیش از 10 هزار شاخه گل توسط شهروندان شهرستان اندیمشک تقدیم حرم متبرک بانوی کریمه اهل بیت(ع) می‌شود.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار