قشم - ایرنا - رئیس تأمین اجتماعی شهرستان قشم گفت: مطالبات این سازمان در قشم 440 میلیارد ریال است که هشت میلیارد ریال آن از نهادهای دولتی و باقیمانده آن از تولید کنندگان، واحدهای صنفی و به ویژه پیمانکاران است.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

مطالبات تامین اجتماعی در شهرستان قشم 440 میلیارد ریال است

خبرگزاری جمهوری اسلامی : رئیس تأمین اجتماعی شهرستان قشم:

عباس اکبری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گشته پنج هزار و 772 فقره حکم الکترونیکی ابلاغ شد که به صورت پیامک و نامه الکترونیکی به انجام رسید.
وی ادامه داد: ارسال لیست حق بیمه توسط کارفرمایان یکی از خدمات غیر حضوری این سازمان است به طوری که در سال گذشته 24 هزار و 338 فقره لیست حق بیمه کارفرمایان به صورت غیر حضوری در این شهرستان دریافت شد.
رئیس تأمین اجتماعی شهرستان قشم تصریح کرد: علاوه بر آن در راستای حذف کاغذ و کاهش هزینه های عملیاتی، بازرسی به صورت الکترونیکی و هوشمند از کارگاه ها انجام می شود.
وی اظهار داشت: نرم افزار 'تأمین اجتماعی من' برای گوشی های هوشمند تلفن همراه طراحی و پیاده سازی شد و علاوه بر آن شهروندان می توانند با استفاده از کد #142* خدمات ارائه شده توسط این سازمان را بدون نیاز به اینترنت و به وسیله تلفن همراه دریافت کنند.
اکبری درباره الکترونیکی شدن پرونده ها در تأمین اجتماعی نیز گفت: مرحله اول این طرح در سال گذشته انجام و طی آن همه پرونده ها به صورت الکترونیکی تشکیل شد.
وی افزود: در فاز دوم که از سال جاری اجرایی می شود اوراق کاغذی حدود 30 هزار پرونده اسکن و به صورت الکترونیکی بایگانی می شود تا همه شعب تأمین اجتماعی کشور به آن دسترسی داشته باشند.

**صدور بیش از 23 هزار دفترچه بیمه
رئیس تأمین اجتماعی شهرستان قشم به صدور 23 هزار و 991 دفترچه در سال گذشته اشاره و اذعان داشت: 19 هزار و 591 دفترچه تجدید چاپ، 655 دفترچه به صورت المثنی، 17 هزار و 464 دفترچه تأمین اعتبار و 3 هزار و 745 فقره دفترچه برای نخستین بار صادر شده است.
اکبری بیان داشت: نخستین کارگزاری رسمی تأمین اجتماعی قشم در راستای برون سپاری فعالیت های این نهاد به بخش خصوصی در سال جاری افتتاح شد.
وی از مشوق ویژه سازمان تأمین اجتماعی برای به کار گیری فارغ التحصیلان دانشگاهی در کارگاه ها خبرداد و بیان داشت: اگر کارفرما به ازای هر 2 نفر شاغل یک فارغ التحصیل دانشگاهی را به خدمت بگیرد، حق بیمه کارفرما توسط دولت پرداخت می شود.
72 هزار و 314 نفر از مردم شهرستان قشم زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند. این شهرستان شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع شده است.
7500
  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار