کرج - ایرنا- رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت جای خالی دستگاه های ذیربط آموزشی در فرآیند مهارت آموزی محسوس است که برای حل این موضوع باید با پیگیری نمایندگان مجلس یک ائتلاف ملی پیرامون مهارت آموزی تشکیل شود.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

نیازمند ایجاد ائتلاف ملی مهارت آموزی در کشور هستیم

خبرگزاری جمهوری اسلامی : رییس سازمان فنی و حرفه ای:

به گزارش ایرنا، سلیمان پاک سرشت روز شنبه در آیین افتتاح هجدهمین مسابقات ملی مهارت در کرج با اشاره به اینکه دولت و مجلس با ما همفکر هستند که مهارت های فنی حرفه ای میراثی برای نسل های آینده است، افزود: مهمترین دغدغه استان در ماه های اخیر برپایی این رویداد بزرگ بود.
وی عنوان کرد: جامعه باید با مهارت آموزی مانوس شود و تمامی اقشار مردم با مهارت های مختلف آشنا شوند.
پاک سرشت با تاکید بر اینکه جامعه باید با ویژگی های گسترده مهارت آموزی و تاثیر آن آشنا شود، گفت: حضور شرکت کنندگان خارجی به توسعه و گسترش این امر کمک می کند.
رییس سازمان فنی و حرفه ای گفت: امید است این اجتماع که مهارت آموختگان نخبه حضور دارند، رویداد دلگرم کننده و پرشوری برای کشور باشد.
وی افزود: انتظار می رود این مسابقات موفق، سرآغازی برای یک جریان بزرگ و مثبت شود، مهارت آموزی راه حل قطعی برون رفت از مشکلات کنونی کشور است چراکه با تکیه بر توان داخلی این امر محقق خواهد شد.
وی اضافه کرد: توانایی محصول توان مهارتی و دانش اندوخته ای است که بروز و ظهور می یابد و باید شرکت کنندگان در این مسابقات، سفیران فرهنگی کشور باشند.
وی گفت: مهارت آموزی آن گونه که شایسته است به جهان معرفی نشده و با انگیزه و انرژی این مسابقات مسیر هموار می شود.
پاک سرشت با بیان اینکه مهارت آموزی تبدیل علم به ثروت است، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی توانمند ظرفیت های قابل اتکا تولید می کند، که دارای مهارت است.
وی گفت: مهارت آموختگان پایبند ترین افراد به منافع ملی هستند که باید بیش از پیش به آن پرداخته شود.
هجدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت در ٣٣ رشته با حضور ٥١٢ شرکت کننده از ٣١ استان کشور در استان البرز اغاز شده و به مدت ٤ روز ادامه دارد.
١٠ رشته این مسابقه ها در سازمان فنی حرفه ای و ٢٣ رشته دیگر نیز در مرکز تربیت مربی برگزار خواهد شد.
همچنین مسابقه های جهانی ملی مهارت سال اینده در کشور روسیه برگزار می شود.
٢٠٩٨/1535
  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار