معلم قرآن بود و در یکی از مدارس پرحاشیه تهران مشغول کار شد، اخلاق قرآنی‌ و صبرش سبب شد جوانان زیادی که منافقان آنها را منحرف کرده بودند را جذب کرده و با هم راهی جبهه کند.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

شهیدی که بسیاری از منافقان را راهی جبهه کرد

خبرگزاری فارس : گزارش فارس از دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهید حسین فلاح

15610568 کد خبر
23 تير تاریخ

خبرگزاری فارس- فعالیت‌های قرآنی: دیدار با خانواده شهید حسین فلاح مقصد این هفته جامعه قرآنی در رسم دیرین خود در دیدار‌های هفتگی باخانواده‌های معظم شهدا بود و این توفیق نصیب ما هم شد تا ضمن دیدار با این خانواده گزارش این دیدار را تقدیم مخاطبان خبرگزاری فارس کنیم.

شهید حسین فلاح از شهدای دارالتحفیظ است که باحضور در جلسات استاد سید‌محسن موسوی بلده به قاری خوشخوانی تبدیل شد، البته وی در مدارس هم به بچه‌ها قرآن درس می‌داد.

 

img

 

به دلیل عدم آمادگی خانواده شهید این دیدار در مرکز حفظ قرآن بسیج انجام شد و این اتفاق سبب شد تا تعدادی از قرآن آموزان نوجوان مرکز حفظ قرآن بسیج هم درخواست حضور در جمع قرآنیان باخانواده شهید را داشته باشند.

در این دیدار همسر شهید به توصیف خصوصیات و فعالیت‌های همسرش پرداخت که در ادامه تقدیم می‌شود.

شهید فلاح دبیر قرآن در مدارس آموزش و پرورش بود. وی ابتدا در مدرسه شاهد موحدی تدریس می‌کرد اما در ادامه به درخواست مسئول آموزش و پرورش منطقه به دبیرستان جابربن حیان منتقل شد.

 

img

 

آن زمان گویا منافقان تأثیر زیادی روی برخی جوانان این دبیرستان گذاشته بودند و محیط این مدرسه به لحاظ فرهنگی مطلوب نبود از این رو از همسرم خواستند که به دبیرستان جابربن حیان برود و در زمینه‌های مختلف اخلاقی و سبک زندگی روی بچه‌های مدرسه کار کند.

این شهید عزیز هم تصمیمش را گرفت و به این مدرسه پرحاشیه رفت. روز‌های نخست با مشکلات زیادی روبرو بود، به یاد دارم در بدو ورود به مدرسه بچه‌ها به موتورش خسارت وارد کرده بودند و در روز‌های نخست به او جسارت می‌کردند. اما وی با روحیه به کارش ادامه داد و توانست با اخلاق خوبش بسیاری از جوانانی که فریب منافقان را خورده بودند جذب کند تا جایی برخی از آنها راهی جبهه شدند و برخی هم پس از شهادتش آمده بودند و برایش اشک می‌ریختند.

 

img

 

روابط عمومی بسیار قوی داشت و از آنجایی که با آیات قرآن هم آشنا بود به راحتی جوانان را جذب فعالیت‌های مذهبی می‌کرد. موضوع دفاع مقدس که پیش آمد با تعدادی از بچه‌ها صحبت کرد و ضرورت حضور در جبهه‌ها را برای آنها تبیین کرد و خودش هم به همراه‌ آنها راهی منطقه شد.

عقیده داشت کسی که دیگران را موعظه می‌کند ابتدا باید خودش عامل باشد از این رو اولین نفر خودش راهی منطقه شد، به دنبال وی هم تعداد دیگری از جوانان هم راهی شدند و همه با هم به شلمچه رفتند.

 

img

 

متولد ۲ بهمن ۱۳۳۲ بود و ۲۱ فروردین ۱۳۶۶ به شهادت رسید. پیکر مطهرش را برای تشییع به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) بردند و جمعیت زیادی برای تشییع پیکرش آمدند که بسیاری از آنها جوانانی بودند که زمانی در جمع منافقان بودند و به معلمشان جسارت کرده بودند. اما این بار در صف اول تشییع پیکر معلم شهیدشان بودند و اشک می‌ریختند.

 

img

 

انتهای پیام/
 

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار