به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یورک اوشاکوف، مشاور و دیپلمات ارشد دولت روسیه خطاب به خبرنگاران گفت: این دولت در آستانه نشست مهم میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه،‌ "ترامپ را یک شریک در مذاکره" تلقی می‌کند. اوشاکوف خاطر نشان کرد: در حال حاضر وضعیت روابط دوجانبه دو کشور بسیار بد است و ما باید شروع به اصلاح آن کنیم. وی تصریح کرد: هدف نشست ترامپ با پوتین در ...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

کرملین: پوتین، ترامپ را "شریکی در مذاکرات" می‌داند

خبرگزاری دانشجویان ایران

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یورک اوشاکوف، مشاور و دیپلمات ارشد دولت روسیه خطاب به خبرنگاران گفت: این دولت در آستانه نشست مهم میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه،‌ "ترامپ را یک شریک در مذاکره" تلقی می‌کند.

اوشاکوف خاطر نشان کرد: در حال حاضر وضعیت روابط دوجانبه دو کشور بسیار بد است و ما باید شروع به اصلاح آن کنیم.

وی تصریح کرد: هدف نشست ترامپ با پوتین در شهر هلسینکی فنلاند آغاز فرایند اصلاح این وضعیت منفی در روابط دوجانبه و همینطور توافق بر سر تدابیری ملموس به هدف بهبود آنها و ایجاد یک سطح کم و بیش قابل قبول از اعتماد بین ما است.

او ادامه داد: ما دوست داریم که این مذاکرات به ایجاد فضایی که اجازه مذاکره درمورد تداوم ارتباط‌های ما از جمله با ادامه سفرهای مقام‌ها به مسکو و واشنگتن را بدهد، کمک کند.

این مقام روسی تصریح کرد: هر یک از رهبران تنها یک مترجم برای بخش رودرروی نشستشان خواهند داشت.

اخیرا دونالد ترامپ در اظهاراتی در شهر بروکسل گفته بود که ولادیمیر پوتین را نه یک دوست و نه یک دشمن برای کشورش بلکه یک رقیب می‌داند.

ترامپ اظهارامیدواری کرد که روزی پویتن تبدیل به دوستی برای آمریکا شود.

ترامپ همچنین در کنفرانسی خبری با نخست وزیر انگلیس در روز جمعه وعده داد که در دیدار با پوتین درخصوص مساله مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا "قطعا در این مورد به شکلی قاطعانه سوال خواهد پرسید".

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. سیاسی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار