به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رودریگو لاندونو، یکی از رهبران سابق فارک در این جلسه که روز جمعه برگزار شد، گفت:‌ من به درخواست شما اینجا هستم. ما اینجاییم چون در هاوانا موفق شدیم تا با کمک یکدیگر به توافق برسیم و به درگیری ها در کلمبیا پایان دهیم. جلسه استماع برای پرونده شماره 001 سه ساعت به طول انجامید و تنها با حضور سه تن از 31 تن از رهبران سابق فارک که به این جلسه احضار شده بودند، برگزار...
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

رهبران سابق فارک کلمبیا در دادگاه حاضر شدند

خبرگزاری دانشجویان ایران

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رودریگو لاندونو، یکی از رهبران سابق فارک در این جلسه که روز جمعه برگزار شد، گفت:‌ من به درخواست شما اینجا هستم. ما اینجاییم چون در هاوانا موفق شدیم تا با کمک یکدیگر به توافق برسیم و به درگیری ها در کلمبیا پایان دهیم.

جلسه استماع برای پرونده شماره 001 سه ساعت به طول انجامید و تنها با حضور سه تن از 31 تن از رهبران سابق فارک که به این جلسه احضار شده بودند، برگزار شد. وکلای مابقی رهبران سابق فارک در این جلسه حضور داشتند.

زئفکسیس ارناندز، یکی دیگر از رهبران سابق فارک که از طریق تلویزیون به صورت زنده از بازداشتگاهش در این جلسه دادگاهی حاضر شد، گفت: بازداشت من غیرقانونی است.

وی به اتهام مربوط به قاچاق کوکائین از کلمبیا به داخل آمریکا در بازداشت به سر می برد.

این دادگاه طبق توافق صلح میان دولت بوگوتا و فارک در هاوانا برگزار شده است.

در نخستین جلسه دادگاه به پرونده مربوط به آدم ربایی ها توسط فارک در سال های 1993 تا 2012 رسیدگی می شود. آدم ربایی یکی از اقدامات رایج از سوی چریک های فارک برای به دست آوردن پول از طریق باج گیری بوده است.

قربانیان این اقدام از اشخاص برجسته سیاسی بوده‌اند.

گزارش دادستانی به صورت عمومی منتشر نشده اما رادیو BLU کلمبیا یک کپی از گزارش را در اختیار دارد که در آن مشخص شده بیش از 8000 تن قربانی آدم ربایی از سوی  چریک های فارک شده‌اند.

انتهای پیام

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار