شهردار تهران با اشاره به فاز دوم خط هفت مترو دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید، گفت: خط هفت به طور کامل در خرداد سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

بهره برداری کامل خط ۷ مترو تا خرداد سال آینده

خبرگزاری تسنیم

15610596 کد خبر
23 تير تاریخ
 1775191 منبع

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سیدمحمدعلی افشانی شهردار تهران در حاشیه بازگشایی بخش میانی خط هفت مترو تهران و افتتاح ایستگاه مهدیه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خط هفت مترو تهران که در دوره گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت به دلایل ناایمن بودن در دوره جدید متوقف شد.

وی تصریح کرد: متأسفانه خط هفت مترو تهران در مدیریت شهری گذشته علی رغم اینکه سیگنالی تا هواکش تونلها نصب نشده بود راه اندازی شده بود و همین امر موجب ناایمنی مترو و در نهایت جان شهروندان می‌شد. 

شهردار تهران ادامه داد: هم اکنون بخش میانی خط هفت مترو با 6 کیلومتر و 5 ایستگاه (نواب، رودکی، کمیل، بریانک و مهدیه تهران) با 230 میلیارد تومان به بهره برداری مجددرسیده است.

افشانی در خصوص راه اندازی مابقی خطوط هفت مترو بیان کرد: پیش بینی می‌شود فاز دوم این خط در دهه فجر و تمام خط تا خرداد ماه سال آینده به بهره برداری برسد که اعتبار مورد نیاز برای راه اندازی کامل این خط حدود دو هزار و 500 میلیارد تومان است.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا شما ایمنی خط هفت مترو را تضمین می‌کنید یا خیر، گفت: مرسوم است که ایمنی خط را پیمانکار و شرکت مربوطه تضمین کند و این درحالی است که اگر ایمنی خط هفت مترو هم اکنون بیشتر از سایر خطوط مترو نباشد کمتر نیست.

شهردار تهران همچنین در خصوص حواشی پیش آمده برای تبلیغ یکی از بازیگران سینما و تلویوزین و وعده رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران به وی گفت: این موضوع در حد یک حرف بوده و این درحالی است که رئیس سازمان ورزش نمی‌تواند چنین اختیاری داشته باشد چرا که این موضوع به سازمان زیباسازی شهرداری تهران برمی‌گردد.

افشانی همچنین در خصوص آخرین وضعیت طلب شهرداری تهران از هلدینگ یاس گفت: در این زمینه نیز دستور دادم مستندات را به طور دقیق بررسی کنند و مطمئن باشید چنانچه طلبی وجود داشته باشد آن را دریافت خواهیم کرد.

  1. تودی فا   
  2. اجتمایی
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار