سریال «آرماندو» آمال و آرزوها و شکست‌ها و ناکامی‌های گروهی از زحمتکشان شیفته سینما، معروف به «هنروران» را به تصویر کشیده و مخاطبان خود را به تماشای بخشی از واقعیت‌های پشت پرده سینما و تلویزیون و زندگی سیاهی لشکرها نشانده است....
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار

اشک‌ها و لبخندهای سیاهی لشکرها در «آرماندو»

خبرگزاری فارس : یادداشت مهمان/

15795772 کد خبر
03 شهريور تاریخ

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، «جبار آذین» منتقد سینما و تلویزیون یادداشتی با موضوع سریال «آرماندو» نوشته و در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

سریال کمدی اجتماعی «آرماندو» ساخته احسان عبدی‌پور، کارگردان مستعد و با ذوق سینما و تلویزیون که با کارگردانی نخستین اثر سینمایی خود «تنهای تنهای تنها» توانایی‌ها و قابلیت‌های هنری‌اش را نشان داد، به هنروران آثار تلویزیونی  و سینمایی، زندگی تراژیک آن‌ها، نیازها، علاقه‌ها و آرزوهای سیاهی لشکرها که تمام عشق و زندگی و هستی خود را به پای سینما ریخته‌اند، می‌پردازد.

نخستین فیلم شاخص درباره زندگی و حضور سینمایی غم انگیز و حسرت‌بار سیاهی لشکرها را بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون «غلامحسین لطفی» با نام «محله سرخپوست‌ها» در سال‌های پیش از انقلاب ساخت.گرچه این فیلم نوپرداز در زمان خود، توجه برخی را به زندگی و فعالیت هنروران جلب کرد، ولی تنها جرقه‌ای در تاریکی بود. چراکه اغلب سیاهی لشکر‌ها که به شوق بازیگری از گوشه و کنار کشور به تهران آمده و موفق‌ترین آن ها -منهای استثنایی مانند «ستار هریس» مشهور به «فیروز» که از سیاهی لشکری فیلم‌ها به بازیگری در نقش‌های نخست رسید!

به رغم بازی در دویست فیلم، چهره‌اش در مجموع سه دقیقه هم جلوی دوربین‌ دیده نشد و عده زیادی از آن‌ها نیز عمر و جوانی و خانواده‌های خود را به عشق سینما از دست دادند، همچنان سرخپوست محله خود ماندند! با آنکه چند تن از سیاهی لشکرها به همت یک، دو کارگردان بامعرفت، در سال‌های پس از انقلاب، امکان بازیگر شدن را یافتند و یک، دو تن ایفاگر نقش‌های درجه دو شدند و بازی‌های خوب هم ارائه کردند و تشکیل صنف هنروران، برایشان به نسبت جایگاه و احترام اجتماعی به ارمغان آورد، اما در عمل بسیاری از آن‌ها همچنان سیاهی لشکر ماندند. بعد از تولید یک،دو مستند خوب سینمایی درباره سیاهی لشکرهای سینما به کارگردانی سینماگر تلاشگر «نادر طریقت» و سریال دیدنی «اشک‌ها و لبخندها» کار «حسن فتحی» که در این ارتباط ساخته شده بود، اکنون قصه‌ها و اشک‌ها و لبخندهای هنروران به کوشش احسان عبدی‌پور با یاری گروهی از بازیگران شناخته شده و عوامل کاربلد سیما و سینما، تبدیل به سریالی به نام «آرماندو» شده است.

این سریال دغدغه‌مند اجتماعی، خانوادگی و هنری، دنیا و آمال و آرزوها و شکست‌ها و ناکامی‌های گروهی از زحمتکشان شیفته سینما، معروف به «هنروران» را به تصویر کشیده و مخاطبان خود را به تماشای بخشی از واقعیت‌های پشت پرده سینما و تلویزیون و زندگی سیاهی لشکرها نشانده است. آرماندو، اثری قابل اعتنا و محترم در کارنامه هنری عبدی‌‌پور و سازندگان آن است.

انتهای پیام/ 

  1. تودی فا   
  2. فرهنگی و هنری
لطفاً جهت فعال سازی این گزینه وارد حساب کاربری خود شوید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار
avatar
جهت دسترسی به تمامی امکانات وب سایت نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید درصورتی که هنوز نام کاربری ایجاد نکرده اید از کلید ثبت نام یا جهت ورود بحساب کاربری خود از کلید ورود استفاده نمایید   ورود | ثبت نام | مرور اخبار